Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

w Szczecinie z dnia 22 sierpnia 2012 roku dla sędziego Sądu Trybunału Konstytucyjnego Pana Marka Kotlinowskiego

Szanowny Panie Sędzio!

Stanąć w obronie słabszych to największy sukces dla człowieka.
Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych miała określony cel, miała bronić słabszą grupę społeczeństwa polskiego a przy tym realizować inne cele - poprawy zdrowotności, ochrony środowiska, przywracania ludziom wiary w siebie oraz innych niewymiernych ekonomicznie wartości.

Do rozprawy z ustawą o ROD, a właściwie do rozprawy z PZD Trybunał podszedł z całą bezwzględnością, niejako na podłożu częściowo ideologicznym a częściowo ekonomicznym a przecież miało się ograniczyć badanie konstytucyjności wyłącznie do prawa - prawa ustanowionego już w nowych warunkach ustrojowych, w sposób demokratyczny. Czy w tym okresie pięciu lat funkcjonowania ustawy o ROD - autorytety prawa nie miały wątpliwości?.
To, co się stało ma głębokie podłoże, o którym się nie mówi głośno.
Zgłaszając zdanie odrębne podkreślił Pan cel, jaki Sejm miał uchwalając taką a nie inną ustawę, do czego miał prawo.
Zdanie odrębne w tej konkretnej sytuacji wymagało wielkiej odwagi, ale również głębokiego przekonania, aby przedstawić problem jasno, rzetelnie i uczciwie.
Za to wszystko przekazujemy wyrazy uznania i gorące podziękowanie.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 58

Wczoraj 81

W tygodniu 139

W miesiącu 993

Wszystkich 170870

Kubik-Rubik Joomla! Extensions