Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, nad naszymi rodzinami zawisła groźba utraty działki lub poważny wzrost obciążeń finansowych za jej posiadanie.

Działka dla mojej rodziny jest miejscem sobotnio niedzielnego wypoczynku, tam spędzamy urlop, a także odbywamy spotkania towarzyskie i uroczystości rodzinne. Mamy dobrze zorganizowany ogród w który włożyliśmy tyle pracy. Zarząd ogrodu stara się o to by nam było dobrze. Nie mamy konfliktu z sąsiadami. W dyskusjach sąsiedzkich często pada pytanie w czym my naruszamy Konstytucję? Czy to co jeszcze mamy od Państwa, też musi być nam zabrane?

Chcemy dalej na naszych ogrodach wieść życie spokojne, a nie ciągle drżeć o przyszłość.
Panowie z Trybunału Konstytucyjnego nie mają działek. Mają inne warunki, a to co zrobili z naszą ustawą jest niedobre. Teraz trapi nas niepokój. Było dobrze, dlaczego ten spokój został nam zepsuty?
Co dalej z nami?
Chcemy być z zarządem ogrodu z całym Związkiem, bo to jest dla nas najistotniejsze.

(podpisy działkowców)

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 53

Wczoraj 81

W tygodniu 134

W miesiącu 988

Wszystkich 170865

Kubik-Rubik Joomla! Extensions