Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W obronie PZD

List poparcia

dla inicjatywy zgłoszonego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych

W naszym interesie leży aby ustawa o rodzinnych grodach działkowych została uchwalona w terminie zakreślonym przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Aby tak się stało to musi być konkretny projekt spełniający wszystkie kryteria sprecyzowane w uzasadnieniu do wyroku. Takim projektem jest przyjęty przez X Zjazd projekt ustawy o rod, który zrodził się w środowisku samych działkowców.

Dobrze się stało, że Krajowa Rada podjęła szybko pomysł zgłoszony przez działkowców aby samym zatroszczyć się o przyszłość naszych ogrodów działkowych. Podjęto trud i w krótkim czasie został zgłoszony do Sejmu obywatelski projekt ustawy. Ta ustawa ma służyć nam. W tych ogrodach my żyjemy, my je tworzymy i my je utrzymujemy wraz z zarządami ogrodów. To my mamy prawo proponować rozwiązania, które mają służyć naszym rodzinom, ludności sąsiadującej z ogrodami, a głownie dawać miastu zieleń i zdrowie.

Projekt zgłoszony nie tworzy żadnych dziwolągów, niesprawdzonych ale opiera się na organizacji struktur sprawdzonych od ponad stulecia funkcjonowania ogrodów. Jest swoistym rozwiązaniem autorskim i konia z rzędem temu, kto lepszy projekt opracuje.

Dzisiaj naszym zadaniem jest zebrać podpisy poparcia dla projektu, przekonać do niego członków parlamentu i samorządy oraz udowodnić w praktyce, że rodzinne ogrody to piękna idea służąca każdemu kto jest w stanie dostrzec w nich wielkie dobro publiczne. Dobro które trzeba chronić tak samo jak każde dobro naturalne. Nie my tę prawdę odkrywamy ale my mamy ją udowodnić w codziennym życiu w ogrodzie i poza nią.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 58

Wczoraj 81

W tygodniu 139

W miesiącu 993

Wszystkich 170870

Kubik-Rubik Joomla! Extensions