Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na koniec roku, zgodnie z planem, w okręgu szczecińskim zaproszono na naradę instruktorów SSI, która odbyła się  19 grudnia br. Instruktor ogrodniczy powitał wszystkich zebranych, po czym głos zabrał Prezes OZ - podziękował za ich dotychczasową działalność, podkreślając ważną rolę  jaką pełnią instruktorzy w ogrodach, apelował o dalszą pracę z entuzjazmem dla ROD i działkowców.

Wspominał również o problemie marginalizacji działań instruktorów przez zarządy ogrodów i intensyfikacji przyszłych szkoleń nowych działkowców.

T. Jarzębak nawiązał również do niedawnych publikacji w Gazecie Wyborczej oraz do programu Anity Gargas, w których szkalowane jest dobre imię Polskiego Związku Działkowców i niezrozumiały sposób, w jaki jest prowadzone „śledztwo” nadużyć w Związku, niemające się nijak do rzeczywistości w ogrodach.

Prezes OZ apelował również o zajęcie stanowiska dotyczącego rażących przekłamań w mediach i bezkarności dziennikarzy.

Podczas narady Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej zostali uhonorowani dyplomami z okazji 35 lecia PZD, które  wręczył prezes okręgu w imieniu prezesa PZD pana Eugeniusza Kondrackiego. Szczególne wyróżnienie otrzymał  pionier ogrodnictwa działkowego, wieloletni Instruktor Krajowy oraz prezes ROD „Ina” z Goleniowa – pan Wiktor Dąbrowski.

Okręgowy Zarząd uhonorował również swoich instruktorów pamiątkowymi monetami okolicznościowymi w blistrze w roku jubileuszu 35 lecia Związku oraz drobnym upominkiem.

W trakcie narady podsumowano działalność oświatową,  przeprowadzone szkolenia nowych działkowców, konkursy okręgowe w 2016 r., przedstawiono nowych instruktorów okręgowych. Zostały przedłożone propozycje tematy szkoleń na rok 2017 oraz wyposażenie w niezbędne sprzęty nowych instruktorów i doposażenie obecnych. Był też czas na podzielenie się instruktorów doświadczeniami ze swoich ogrodów.

Na koniec złożone zostały życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, zatem do zobaczenia za rok!         

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

 

 

 

 

 

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 7

Wczoraj 170

W tygodniu 7

W miesiącu 3311

Wszystkich 145000

Kubik-Rubik Joomla! Extensions