Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 21 grudnia 2011 roku w Okręgowym Zarządzie PZD w Szczecinie odbyła się narada Komisji ds. Oświaty i Szkolenia oraz społecznych instruktorów krajowych i okręgowych. Naradę prowadziła Pani Alicja Nowak, która na wstępie omówiła zadania Związku w zakresie zagospodarowania i modernizacji Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

W dyskusji, w której głos zabrało kilkunastu uczestników poruszono tematy przeglądu ogrodów, szkolenia początkujących działkowców, form i metod współpracy społecznej służby instruktorskiej z zarządami ROD, a także konieczne zmiany jakie należy wprowadzić w regulaminie konkursu na najlepszy ogród.

Instruktorzy przedstawiali różne inicjatywy podejmowane w ogrodach związane z ich działalnością dotyczące nie tylko szkolenia ale również wdrażania zapisów Regulaminu ROD i przestrzegania ich przez użytkowników działek. Omówiono indywidualne poradnictwo społecznych instruktorów ogrodowych oraz wykorzystywanie do tego celu tablic ogłoszeniowych w ogrodach. W dyskusji pojawiały się też problemy i trudności z jakimi spotykają się instruktorzy w swojej codziennej pracy z działkowcami.

Naradę zakończyło wystąpienie wiceprezesa PZD Pana Tadeusza Jarzębaka, który naświetlił aktualną sytuację w Polskim Związku Działkowców, a także zmiany jakie wypracował IX Zjazd Delegatów PZD w kwestii nowych metod i form szkolenia działkowców. Na koniec podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za ich aktywny udział i pracę na rzecz naszej organizacji związkowej. Wyróżniającym się instruktorom wręczono dyplomy uznania.

Spotkanie - jako że mamy okres świąteczny - zakończyła symboliczna lampka szampana.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 113

Wczoraj 201

W tygodniu 113

W miesiącu 4354

Wszystkich 495385

Kubik-Rubik Joomla! Extensions