Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W świetlicy  ROD im. „Santocka” w  Szczecin o  godzinie 10.oo odbyło się szkolenie dotyczące wiosennego cięcia drzew i krzewów owocowych dla instruktorów krajowych i okręgowych. W szkoleniu uczestniczyło 24 instruktorów.
Na szkoleniu Prezes OZ PZD w Szczecinie  omówił aktualną sytuację Związku. Instruktorzy wystosowali list do Marszałka Sejmu, Premiera RP oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej dotyczący obrony Ustawy o ROD.
Bardzo obszernie został również przedstawiony program modernizacji działek przez pana Eugeniusza Rabuskiego (przewodniczący komisji inwestycyjnej i zagospodarowania ROD). W następnej części szkolenia wykład na temat „Uprawa warzyw na działce” przedstawiła pani prof. Ewa Rekowska z Pracowni Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Natomiast wykład  oraz pokaz praktyczny „Cięcie drzew i krzewów owocowych” poprowadził mgr inż. Rafał Rozwarski z Pracowni Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.  Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały dotyczące modernizacji działek w naszym okręgu oraz zestaw książek wydawnictwa działkowiec.
Szczególne podziękowania należą się Prezesowi Ogrodu ROD im. Santocka” za pomoc w przygotowaniu szkolenia.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 49

Wczoraj 125

W tygodniu 316

W miesiącu 2583

Wszystkich 443326

Kubik-Rubik Joomla! Extensions