Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Instruktorzy społecznej służby instruktorskiej okręgu szczecińskiego w dniach 15-17 marca 2013 roku uczestniczyli w kursie „Nauki szczepienia i okulizacji”. Kurs odbył się w Centrum Edukacji Ogrodniczej Szczecin Zdroje. Wykłady prowadzili Pan Andrzej Wyka oraz Pan Jan Masny.

W pierwszym dniu kursanci zapoznali się z metodami okulizacji i szczepienia. W kolejnych dniach ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne. Wykładowcy podchodzili do każdego i pokazywali na żywym materiale jak prawidłowo wykonać wszystkie metody okulizacji oraz szczepienia. Na koniec szkolenia, mimo nie sprzyjającej pogody, wykładowcy oprowadzili kursantów po sadzie.
Instruktorzy SSI z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania wykładowcom. Wymieniali się z prowadzącymi swoimi spostrzeżeniami.

Podczas szkolenia instruktorzy otrzymali od organizatorów materiały, w których opracowano najważniejsze informacje dotyczące okulizacji i szczepienia, zalecanych dla działkowców podkładek, pastę Funaben oraz zestaw książek.
48 uczestników kursu podpisało się pod apelem do posłów i senatorów, w którym wyrazili swoje poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o ROD i wyraźny sprzeciw przeciwko pomysłom Solidarnej Polski oraz Platformy Obywatelskiej.

Było to najlepiej zorganizowane szkolenie w historii Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie, z którego wszyscy instruktorzy byli bardzo zadowoleni i mają nadzieję, że takie szkolenia będą organizowane w przyszłości.

 Apel SSI do posłów i senatorów RP - czytaj

Fotografie - tutaj

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 130

Wczoraj 201

W tygodniu 130

W miesiącu 4371

Wszystkich 495402

Kubik-Rubik Joomla! Extensions