Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Szkolenia

Narada SSI

19 grudnia 2019 r. odbyła się narada instruktorów krajowych i okręgowych społecznej służby instruktorskiej Okręgu szczecińskiego. Jak co roku, podsumowana została działalność oświatowa (m.in. szkolenia nowych działkowców, instruktorów, współpraca z Fundacją Green zorganizowane i przeprowadzone konkursy okręgowe (Wzorowa działka roku 2019 Okręgu szczecińskiego oraz plastyczny dla dzieci) i udział w konkursach krajowych.

Omówiono udział PZD w kiermaszach ogrodniczych, spotkaniu organizacji pozarządowych „Pod Platanami”.

Przedstawiono aktualny stan SSI - przybyło 11 nowych instruktorów ogrodowych, powołano 2 instruktorów krajowych i 2 okręgowych.

Z racji przekazania działki przez jednego z wieloletnich instruktorów okręgowych – pan Józefa Kościołka, skorzystano z okazji, by podziękować za jego profesjonalizm, za wkład pracy i zaangażowanie w sprawy Polskiego Związku Działkowców naszego Okręgu. Prezes Okręgu złożył panu Józefowi gratulacje, życzenia dalszej współpracy i wręczył dyplom.

W związku ze świadomością ogromnej chemizacji upraw rolniczych, potrzebę oraz modę na ekologię, ponownie akcentowano istotę „Otwartego programu nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”.

Prezes Okręgu – Tadeusz Jarzębak przedstawił zebranym stanowiska XIV Krajowego Zjazdu Delegatów PZD, m.in, dotyczące znaczenia i roli PZD oraz ogrodów działkowych w kształtowaniu klimatu.

Instruktorów zapoznano z planem pracy na 2020 rok związanym z działalnością społecznej służby instruktorskiej, planowanymi zadaniami, szkoleniami i konkursami.

Podczas narady był czas na wymianę doświadczeń, uwagi, przedstawiano propozycje szkoleń wyjazdowych i tematykę.

Na zakończenie złożone zostały życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, wręczono zebranym świąteczne paczki i kalendarz biodynamiczny, tak przydatny w pracy każdego działkowca wyposażono również nowych instruktorów okręgowych w niezbędną literaturę.

 

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy PZD Okręg w Szczecinie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 92

Wczoraj 121

W tygodniu 670

W miesiącu 92

Wszystkich 444451

Kubik-Rubik Joomla! Extensions