Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

z dnia 30.08.2011 do działkowców okręgu szczecińskiego w sprawie racjonalnego pojmowania obowiązku wobec idei ogrodnictwa działkowego.

Od dwudziestu lat Polski Związek Działkowców toczy walkę o zachowanie ogrodów, o ochronę praw działkowców oraz o trwałość naszego społecznego ruchu działkowego. Dotychczasową walkę udawało się wygrywać skutecznie. Było to możliwe, dzięki zwartej postawie wszystkich działkowców skupionych w strukturach Polskiego Związku Działkowców.

Dzisiaj, gdy jest realne zagrożenie, największe w historii naszego ruchu, nie może być inaczej. Dzisiaj musimy opowiedzieć się jednoznacznie, że chcemy ogrody zachować dla siebie i dla społeczeństwa, chcemy zachować prawa dla ludzi tego potrzebujących. Chcemy dalej funkcjonować w jednolitej strukturze Polskiego Związku Działkowców, wnosząc każdy oddzielnie, wkład w rozwój naszych ogrodów.  Dzisiaj nadchodzi czas, by zjednoczyć się jeszcze bardziej wokół idei walki o to, co dla naszych rodzin jest dobre i najbardziej korzystne, ale jednocześnie pożyteczne dla społeczności lokalnych.

Jesteśmy jedną wielką rodziną działkowców, więc nie dajmy się podzielić. Nie przyzwalajmy na pojedyncze działania odśrodkowe. Zachowajmy naszą wiarę i hart ducha, a zwycięstwo będzie pewne.
Utrzymujmy nasze ogrody w taki sposób, żeby nikt nigdy nie szukał pretekstu do ich likwidowania. Przestrzegajmy prawa, ale też wymagajmy, aby prawo było przestrzegane, a idea ogrodów działkowych szanowana. Jesteśmy częścią społeczeństwa obywatelskiego, mamy wiec prawo do samorządnych struktur w ogrodach i do zachowania dorobku wypracowanego przez naszych poprzedników.

Przewodniczący Zjazdu
Przewodniczący Komisji Uchwał i Wniosków

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 136

Wczoraj 151

W tygodniu 453

W miesiącu 4206

Wszystkich 452617

Kubik-Rubik Joomla! Extensions