Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

w sprawie poparcia Krajowej Rady o zwołaniu II Kongresu PZD

Ostatnie 3 lata mijającej kadencji dla działkowców zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców były okresem szczególnych zmagań z zagrożeniami pochodzącymi z zewnątrz, które zmierzają do zmiany ustawy o rod, rozbicia organizacyjnego i otwarcia drogi do gruntów pod ogrodami.

Dla obrony praw zagwarantowanych ustawą o rod oraz obrony ogrodów Krajowa Rada PZD zwołała 14 lipca 2009 roku I Kongres PZD w obronie ogrodów. Odniesione zwycięstwo w postaci odrzucenia projektu ustawy autorstwa Posłów PiS w pierwszym czytaniu przez Sejm RP, nie zakończyło walki i nie zażegnało niebezpieczeństwa. Pojawiły się nowe a może jeszcze większe zagrożenia ze strony najwyższych organów państwowych. W obliczu zagrożenia Krajowa Rada postanowiła zwołać na dzień 22 września 2011 roku II Kongres PZD w Warszawie.

II Kongres ma być manifestacją siły i czynnikiem poruszenia społeczeństwa oraz ma  zająć stanowiska w istotnych sprawach w wyniku wytworzonej sytuacji wokół ustawy o ROD. Zjazd stoi na stanowisku, że decyzja, którą podjęła Krajowa Rada PZD jest słuszna. Tego domagały się głosy działkowców i działaczy społecznych, aby w ten sposób mocno nagłośnić zaistniały problem.

Jako członkowie PZD weźmiemy udział w II Kongresie, gdyż jest to nasz moralny obowiązek, a wypracowane i przyjęte przez II Kongres PZD dokumenty, powinny jak najszybciej dotrzeć do działkowców. Dzisiaj jest taka konieczność. Podejmiemy trud zdecydowanej walki o rodzinne ogrody działkowe.
Niech działkowcy wypowiedzą się, co do przyszłości ogrodów i niech II Kongres wskaże kierunek i formy jak zabezpieczyć interesy miliona rodzin działkowców.

Najwyższe czynniki – Parlament, Rząd, Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy muszą dostrzec, że krzywda ludzi słabszych nie może być okupiona kosztem handlowego podejścia do gruntów zajmowanych przez ogrody Związek ma prawo żądać poszanowania nabytych praw zagwarantowanych ustawą o rod. Chcemy, aby nas usłyszano, bo do tej pory lekceważy się podpisy 620 tysięcy działkowców w obronie ustawy a także protesty przeciwko zaskarżeniu ustawy o rod do Trybunału Konstytucyjnego zostają pominięte milczeniem adresatów. Jesteśmy ludźmi, którzy nie zaspokoją się obietnicami, chcemy, aby traktowano nas poważnie, jako obywateli - godnych opieki Państwa. Poczujmy swoją siłę i pokażmy naszą siłę, a przyszłość będzie korzystna dla naszych rodzin.

Przewodniczący Zjazdu
Przewodniczący Komisji Uchwał i Wniosków

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 11

Wczoraj 215

W tygodniu 1241

W miesiącu 4574

Wszystkich 507997

Kubik-Rubik Joomla! Extensions