Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Termin rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym wyznaczony na 28 czerwca br. wywołał ożywienie tematyką ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Wszyscy od dwóch lat spodziewaliśmy się tego faktu, cały czas wierząc, że pod presją setek listów i wystąpień wnioskodawca wycofa złożony wniosek w Trybunale Konstytucyjnym. Jednak tu napotkaliśmy na absolutną obojętność na głosy ludzi, którzy obawiają się o swoje działki i ogrody.
Tak, więc pozostaje tylko wiara w sprawiedliwy wyrok Trybunału Konstytucyjnego.
Jeżeli nie będzie innych przesłanek, niż tylko prawne, to ogrody obronią się.
Zaskakującą jest wiadomość, że na sali rozpraw pojawią się przedstawiciele SIDOD i OTOD – dwóch kilkuosobowych „stowarzyszeń” wyrosłych na gruncie walki o swoje prywatne interesy (legalizację budowli ponadnormatywnych, zamieszkiwanie w altanach, itp.).
Dość dziwny zbieg okoliczności, że akurat ludzie z tych stowarzyszeń mają prawo zabierać głos w sprawie ustawy o ROD, której sami nie przestrzegają. Teraz stanęli po przeciwnej stronie barykady. Demokracja przez nich mylona jest często z anarchią. Dość dziwne to zjawisko honorowania ludzi, którzy nie szanują prawa. Szkoda tylko, że najbliższe środowisko działkowców nie rozliczyło się z problemem tego wirusa.

Wierzymy, że sędziowie są niezależni i ocenią sprawiedliwie ustawę o ROD, bo gdyby było inaczej, to „choroba” będzie się rozwijać lawinowo z wielką krzywdą dla wielu tysięcy rodzin solidnych działkowców.
Podejmując protest w obronie ustawy o ROD potrzebna jest nam wyjątkowa jedność, rozsądek, spokój i głęboka wiara w sprawiedliwe Państwo i optymizm, na co dzień.
Zwyciężymy wtedy, gdy będziemy mądrzy, gdy będziemy razem i gdy będziemy czynnie demonstrować przywiązanie do dobrej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Sekretarz Okręgowego Zarządu PZD                                                        Prezes Okręgowego Zarządu PZD
                w Szczecinie                                                                                      w Szczecinie
              Roman Krempski                                                                            mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 12

Wczoraj 215

W tygodniu 1242

W miesiącu 4575

Wszystkich 507998

Kubik-Rubik Joomla! Extensions