Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Idea i tradycje ogrodnictwa działkowego, których początek na ziemiach polskich sięga końca XIX wieku realizują się obecnie w rodzinnych ogrodach działkowych, które na trwałe wrosły w pejzaż polskich miast.
W ocenie uczestników konkursu ogrody dobrze służą społeczeństwu przez swoje funkcje ekonomiczne, ekologiczne, zdrowotne a także edukacyjne, czego przykładem jest młodzież biorąca udział w konkursie. Młodzież szkolna, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z przyrodą poprzez pobyt na działce a także współpracę rodzinnych ogrodów działkowych ze szkołami na terenie naszego województwa.
Dlatego uważamy, że obecny model ogrodnictwa działkowego jest dobry a każda zmiana może jedynie prowadzić do rozregulowania dobrze funkcjonującej organizacji pozarządowej.
Przy wielu niedoskonałościach wypełniają one swoją rolę a dla ich lepszego funkcjonowania potrzebna jest bardziej wyrazista pomoc ze strony samorządów terytorialnych oraz egzekwowanie prawa przez organy do tego powołane.
Nie ma, więc żadnych uzasadnionych przesłanek do zmiany obecnie obowiązującej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Podpisem popieramy działkowców oraz samorząd Polskiego Związku Działkowców w walce o zachowanie ustawy w niezmienionym kształcie.
Szczecin, 20.06.2012 roku (podpisy 30 osób)
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 7
Wczoraj 146
W tygodniu 914
W miesiącu 3334
Wszystkich 569647