Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Dobór rozmówców do debaty na temat ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, prowadzonej w Rzeczpospolitej w dniu 21.06.2012 roku był świadomym ustawieniem sprawy „na nie".
Stosunek sił dwóch przedstawicieli PZD przeciwko pięciu przedstawicielom różnych instytucji, reprezentujących interesy określonych grup oznaczały z góry przewagę głosów przeciwnych ustawie o ROD.
Podniesiono wiele wątków za I Prezesem Sądu Najwyższego, potwierdzając niejako ich rzekomą słuszność.

Jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja Trybunału Konstytucyjnego, a czytelnik Rzeczpospolitej otrzymał całą serię argumentów mających świadczyć o niekonstytucyjności ustawy, oskarżając  ją o to, co w rzeczywistości nie istnieje, a mianowicie hamowanie rozwoju miast, ograniczanie prawa własności Państwa i samorządów, utrudnianie zaspakajania roszczeń, zubożenie kas miejskich, nie mówiąc już o jej nieprzystawaniu do obecnej rzeczywistości.

 

Jak to wszystko ma się do prawdy?.
Przecież fakty są inne, tylko nie są przez przeciwników ustawy o ROD przyjmowane do wiadomości. Wygląda na to, że ustawodawca był nieświadomy tego co w 2005 roku przyjmował.
Ta debata to jaskrawy przykład manipulowania opinią publiczną. Na takie przedstawianie sprawy społeczeństwu stanowczo protestujemy.
Protest kierujemy do Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej - autora tekstu - oraz Krajowej Rady PZD.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 122

Wczoraj 201

W tygodniu 122

W miesiącu 4363

Wszystkich 495394

Kubik-Rubik Joomla! Extensions