Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie z dnia 11.10.2010 roku w sprawie:     obrony ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie, jako organ statutowy reprezentujący 50 000 rodzin działkowców z terenu województwa Zachodniopomorskiego oświadcza, że ustawa o ROD, która w tym roku świętuje 5-lecie swojego istnienia, dobrze służy działkowcom i ogrodom od momentu jej uchwalenia.
Ustawa kompleksowo unormowała najważniejsze zagadnienia dotyczące rodzinnego ogrodnictwa działkowego.
Zapisy ustawy skutecznie bronią praw działkowców, a także pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie rodzinnych ogrodów działowych.

Z niepokojem obserwujemy kolejne ataki na ustawę o ROD. Niepokoi nas podważanie zapisów tej ustawy przez Rzecznika Praw Obywatelskich jak również wątpliwości zgłaszane przez I Prezesa Sądu Najwyższego, który w dwuetapowym działaniu podważa konstytucyjność nie tylko poszczególnych artykułów ustawy, ale ustawy jako całości.
Wszystkie te działania wywołują nasz ostry sprzeciw. Trudno pogodzić się z tym, że inicjatywa pochodzi od organów sprawiedliwości, które przecież miały okazję już nie jeden raz badać zapisy ustawy i nigdy nie zrodził się tak daleko idący radykalny wniosek, jakiego świadkami jesteśmy ostatnio.
Uważamy, ze uchylenie ustawy o ROD będzie początkiem szybkiego rozkładu całego ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce.
Zwracamy się, więc do wszystkich organów państwowych, do parlamentu oraz do samorządów o poparcie naszych działań w obronie ustawy o ROD.
Nasze stanowisko przyjęte uchwała kierujemy do: Prezydenta RP, I Prezesa Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, Marszałka Senatu, Marszałka Sejmu RP, Senatorów i Posłów ziemi szczecińskiej, do Rzecznika Praw Obywatelskich i Premiera Rządu RP.

Prezes OZ PZD Tadeusz Jarzębak
Sekretarz OZ PZD Edward Grabowski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 120

Wczoraj 201

W tygodniu 120

W miesiącu 4361

Wszystkich 495392

Kubik-Rubik Joomla! Extensions