Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Panie i Panowie posłowie.
„Istnienie i rozwój rodzinnych ogrodów działkowych jest przejawem świadomej polityki Państwa w zaspokajaniu potrzeb społeczeństwa".
Milionowa rzesza rodzin działkowców z ufnością i nadzieją spogląda dzisiaj w kierunku przedstawicieli wybranych przez siebie do Sejmu i oczekuje dobrej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, których granice uchwalenia zawarł wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 lipca 2012 roku.
Czas biegnie nieubłaganie, a materia jaką ma regulować nowa ustawa jest zarówno skomplikowana w swej treści jak też obszerna ze względu na zakres uregulowań i warunków narzuconych przez Trybunał Konstytucyjny. To niełatwe więc zadanie nie może być rozwiązane pospiesznie, bez głębokich analiz oraz szerokiej konsultacji społecznej.
Działkowcy są częścią naszego społeczeństwa. W swoich szeregach skupiają ogromną różnorodność ludzi. Jednak w zdecydowanej większości są to osoby potrzebujące silnego wsparcia ze strony Państwa i samorządów.
W naszych polskich realiach działka nie stanowi jeszcze luksusu. Jest ona wymierną pomocą materialną o wielu aspektach. Zmiana funkcji działki i ogrodów ewoluuje coraz bardziej w kierunku standardów europejskich. Na tle całego ruchu działkowego nasze osiągnięcia i doświadczenia są dostrzegane i doceniane.
Tworzone medialne mity wokół ogrodów lub nierzadko formułowane nawoływania do ich wyprowadzenia z miast mają najczęściej podłoże w próbie wprowadzenia otwartej gry rynkowej gruntami w miastach. Zdrowo myślący ludzie takich wątków nigdy nie podnoszą, bowiem doceniają wielorakie funkcje rodzinnych ogrodów działkowych.
Obecny okres po wyroku Trybunału cechuje niepokój i obawa o przyszłość. Mimo zapewnień, że działkowcom krzywda się nie stanic, to jednak zagrożenie jest realne i rzeczywistość może okazać się gorzka.
Zgłoszony projekt ustawy przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej działkowców jest dokumentem spełniającym kryteria poprawności legislacyjnej. Uwzględnia ideały państwa sprawiedliwego oraz uwzględnia tradycje i dorobek wielu pokoleń na przestrzeni 120 lat.
Przedłożony projekt stanowić powinien istotny wkład do rozważań i przyjęcia ustawy w zaproponowanym kształcie.
Podejmując inicjatywę obywatelskiego projektu ustawy zdajemy sobie sprawę, że ostatnie słowo należy do Was Panie i Panowie Posłowie, którzy sprawując mandat z wyboru narodu, służąc mu, uchwalicie dobrą ustawę godzącą różne interesy poszczególnych grup społecznych.
Wierzymy naszym reprezentantom, że znajdą dość woli by przyjąć ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych, która już nigdy nic będzie kartą przetargową, a będzie służyć rozwojowi tej szerokiej dziedziny społecznej.
Apelujemy o aprobatę i wsparcie naszej inicjatywy, o przyjęcie dobrej ustawy na miarę czasów jakie są przed nami. Swoje poparcie dla zgłoszonego projektu przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej akceptujemy własnym podpisem.
Szczecin, dnia 29.10.2012 roku (podpisy działkowców)
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 29
Wczoraj 146
W tygodniu 936
W miesiącu 3356
Wszystkich 569669