Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

19 czerwca br. Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka po zapoznaniu się z obywatelskim projektem ustawy o ROD i trzema projektami poselskimi (PO, SLD, SP) oraz z opinią Biura Analiz Sejmowych, zaopiniowała wszystkie projekty pozytywnie. Jednocześnie zalecono, by przy rozpatrywaniu projektów rozważyć wnioski z załączonej opinii Biura Analiz Sejmowych.

Na posiedzeniu Komisji obecna była delegacja Związku na czele z Prezesem PZD Eugeniuszem Kondrackim, oraz pełnomocnicy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o ROD mec. Bartłomiej Piech i mec. Tomasz Terlecki.

"Nie jesteśmy komisją, która będzie prowadziła szczegółową analizę tych 4 projektów, bo została do tego wyznaczona komisja infrastruktury, a także specjalnie powołana podkomisja nadzwyczajna, dlatego nie przewiduję omawiania tych projektów" – wyjaśniała przewodnicząca Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka posłanka Stanisława Prządka (SLD).

Poseł Borys Budka (PO) podkreślił, że Sejm wszystkie projekty skierował do prac w Komisjach, prace merytoryczne już trwają, a wszystkim zależy na szybkim stworzeniu jednej dobrej ustawy, zaproponował więc, by pozytywnie zaopiniować wszystkie cztery projekty. Swój sprzeciw wyraził klub Prawa i Sprawiedliwości. "To są bardzo różne projekty. My jesteśmy przeciwni projektowi PO - podkreślamy to od pierwszego czytania w Sejmie i nie zamierzamy udawać, że jest inaczej. Chcemy mieć możliwość wyrażenia negatywnej opinii w uchwale Komisji" – mówił poseł Mariusz Kamiński (PiS), który zgłosił wniosek, by głosowanie nad każdym z projektów odbyło się oddzielnie. Posłowie PiS są w swoich działaniach konsekwentni i od samego początku wyraźnie sprzeciwiają się projektowi PO, który jest niszczycielski dla ogrodów i działkowców.

Projekt obywatelski uzyskał jednogłośnie pozytywną opinie 17 członków Komisji. Natomiast za projektem PO głosowało zaledwie 9 posłów Komisji - przeciw byli posłowie PiS, a wstrzymało się od głosu 3 posłów (2 posłów Ruchu Palikota i z SLD). Pozostałe projekty poselskie (SP i SLD) również uzyskały pozytywną opinie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

AH

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 272

Wczoraj 287

W tygodniu 1624

W miesiącu 4423

Wszystkich 515168

Kubik-Rubik Joomla! Extensions