Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Pomimo starań przewodniczącego podkomisji rozpatrującej projekt obywatelski jej prace jeszcze faktycznie nie ruszyły - głównie za sprawą posłów PO. Teraz pojawił się kolejny problem. PO chce odwołać przewodniczącego.

20 stycznia 2014 roku muszą wejść w życie nowe przepisy o funkcjonowaniu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Pozostało pół roku do tego czasu. Tymczasem prace merytoryczne nad tymi przepisami nie mogą ruszyć z miejsca. Powołano wprawdzie podkomisję do rozpatrzenia wszystkich zgłoszonych projektów ustaw, ale pomimo starań przewodniczącego podkomisji - posła Bartosza Kownackiego (PiS) – parlamentarzyści z PO tworzą kolejne przeszkody uniemożliwiające rozpatrzenie projektów.

Tym razem członkowie podkomisji z PO złożyli wniosek o odwołanie Pana Bartosza Kownackiego z funkcji przewodniczącego tej podkomisji. Wniosek ten nie został w żaden sposób umotywowany, wobec czego należy uznać, że zabieg ten ma charakter czysto polityczny.  Rodzi się podejrzenie, że ma na celu utrudnienie przyjęcie projektu obywatelskiego. Wszak poseł Kownacki nigdy nie ukrywał, że popiera projekt obywatelski i – podobnie jak sami działkowcy - ma krytyczny stosunek wobec propozycji partii rządzącej. Dlatego trudno nie odnieść wrażenia, że próba odwołania przewodniczącego podkomisji zmierza do przeciągnięcia spóźnionych już prac i osłabienie szans na uchwalenie ustawy na bazie projektu obywatelskiego. Jest to działanie, które stoi w wyraźnej sprzeczności z niedawnymi deklaracjami Premiera, który uznał właśnie projekt obywatelski za najlepszą podstawę dla przyszłych regulacji dotyczących ogrodów działkowych w Polsce.

Treść wniosku o odwołanie Przewodniczącego TUTAJ

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 260

Wczoraj 287

W tygodniu 1612

W miesiącu 4411

Wszystkich 515156

Kubik-Rubik Joomla! Extensions