Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Spis treści

Rodzinne Ogrody Działkowe są częścią miast, a działkowcy częścią społeczności. ROD to zorganizowana całość, pełniąca ważne funkcje społeczne, gospodarcze, rekreacyjne, integracyjne i ekologiczne.
Spełnia pozytywne role w urbanistyce i ekologiczne. Poprawia warunki życia społeczności lokalnych i działkowych rodzin. To zielone płuca miast, często parki miejskie – miejsca aktywnego wypoczynku. Ogrody powstały na nieużytkach, terenach zdegradowanych, które dzięki mozolnej pracy działkowców, stały się oazami i zostały oddane społeczeństwu i przyrodzie.
Dobra współpraca i zrozumienie znaczenia i roli ogrodów dla mieszkańców miast, owocuje rozwojem ROD oraz poprawą ich funkcjonowania. PZD stwierdza, że naturalny proces rozwoju miast nie eliminuje funkcjonowania ogrodów. Działkowcy i PZD rozumieją potrzebę rozwoju miast i gmin, nawet jeżeli wiąże się to z koniecznością likwidowania ogrodu. Jesteśmy mieszkańcami i korzystamy z nowych dróg, szpitali i innych obiektów użyteczności publicznej i nie sprzeciwiamy się likwidacji ogrodów w celu realizacji celów publicznych.

II Kongres PZD, który odbył się 22 września 2011 roku znaczną część obrad poświęcił współpracy z władzami lokalnymi aby Rodzinne Ogrody Działkowe pozostały otwarte dla społeczności lokalnej na miarę dwudziestego pierwszego wieku.
W dniu 14 października 2011 roku odbyło się XXIV posiedzenie Krajowej Rady PZD w Warszawie na którym poruszono:

- ocena przebiegu i wyników II Kongresu PZD
- ocena przebiegu okręgowych Zjazdów PZD
- zwołanie IX Krajowego Zjazdu Delegatów PZD
- powołano komisję do spraw statutu PZD w składzie:

1.  Eugeniusz Kondracki – przewodniczący
2.  Stanisław Chodać – Lublin
3.  Grażyna Franke – Mazowieckie
4.  Tadeusz Jarzębak – Szczecin
5.  Halina Kmieciak – Małopolskie
6.  Barbara Kokot – Bydgoszcz
7.  Michał Krawczyk – Okręg Śląski
8.  Wincenty Kulik – Okręg Sudecki
9.  Janusz Moszkowski – Wrocław
10. Olga Ochrymiak – Okręg Podlaski
11. Czesław Smoczyński – Gdańsk
12. Agnieszka Sejcz – Poznań
13. Zdzisław Śliwa – Poznań
14. Jerzy Teluk – Zielona Góra

która oceni wnioski z okręgowych zjazdów delegatów dotyczących statutu PZD oraz przedstawi KR propozycje zmian statutu PZD, które przedstawione będą IX Krajowemu Zjazdowi Delegatów PZD.  Krajowa Rada PZD postanowiła zobowiązać struktury PZD do przekazania wszystkim członkom PZD, organom administracji państwowej i samorządowej oraz jak najszerszej grupy społecznej informacji o dokumentach przyjętych przez II Kongres i zawartych w nich tezach.
Wszystkie dokumenty będą opublikowane w Biuletynie Informacyjnym, na stronie internetowej PZD oraz propagowane w innych wydawnictwach PZD.
W celu powodzenia działań w obronie zapisów Ustawy o ROD i zagwarantowanych w niej praw działkowców oraz informacji o przyjętych stanowiskach II Kongresu PZD, KR PZD zaleciła prowadzić działalność informacyjną PZD w oparciu o media cyfrowe, które są uznawane za priorytetowe i nie powodują dodatkowych kosztów a stwarzają możliwość docierania szybkiego do działkowców i zainteresowanych.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 70

Wczoraj 196

W tygodniu 1179

W miesiącu 3917

Wszystkich 494948

Kubik-Rubik Joomla! Extensions