Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Dnia 04.04.2013 roku odbyła się narada instruktażowo – szkoleniowa na którą Okręgowy Zarząd zaprosił Prezesów Zarządów ROD. Odbyła się w dwóch grupach. Pierwsza grupa o godz. 10.00, natomiast druga o godz. 15.00.

Głównym tematem narady była ocena sytuacji i kierunek działań wynikającej z obecnej sytuacji Związku, a w szczególności omówienie projektu ustawy złożonego przez Platformę Obywatelską do laski marszałkowskiej.

 

 

 

Naradę rozpoczął Dyrektor Biura Tomasz Olkuski. Przedstawił obecną sytuację w Związku oraz poinformował o projekcie ustawy PO, którą następnie omówił prawnik Pan Michał Tera.

Wszyscy uczestnicy narady z niepokojem przyjęli zaproponowane rozwiązania w projekcie ustawy Platformy Obywatelskiej podkreślając, że przedstawione propozycje ustawowe zniszczą cały dotychczasowy dorobek naszej organizacji, a tym samym i ogrody działkowe. Z wypowiedzi uczestników wynikły obawy, czy w tej sytuacji uda się uzyskać powszechną akceptacje dla obywatelskiego projektu a to z kolei prowadzi do wniosku, w jakim kierunku muszą być prowadzone działania struktur związkowych w celu pozyskiwania jak największej liczby zwolenników proponowanego prawa.

Warunkiem sukcesu musi być jedność działania działkowców oraz duża aktywność w poparciu projektu. W dotarciu do świadomości działkowców o zagrożeniach pomogą przygotowane materiały przez Krajową Radę – gazeta „Zielona Rzeczypospolita” oraz wydane porównanie projektów ustawy Obywatelskiej oraz Platformy obywatelskiej.

Wiele uwagi w dyskusji poświęcono na temat zabezpieczenia obecnego majątku PZD, tak, aby mógł on być w pełni wykorzystany przez ogrody działkowe dla utrzymania poziomu infrastruktury gwarantującej normalne funkcjonowanie każdego ogrodu działkowego.

Kolejnym tematem narady było omówienie spraw dotyczących zawierania umów cywilno – prawnych oraz wykorzystania majątku Związku. Temat ten przedstawiła Główna księgowa Pani Romualda Wilmowicz.

Ostatnim tematem narady omówionym przez dyrektora biura była sprawa bezpieczeństwa w ROD. Przestawiono wspólnie opracowany z policją plan działań kontrolnych na terenie ogrodów działkowych.

Uczestnicy narady przyjęli apel skierowany do autorów projektu ustawy o ogrodach działkowych przygotowany przez Posłów PO.

Apel Działkowców z Okręgu Szczecińskiego - czytaj...

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 165

Wczoraj 243

W tygodniu 779

W miesiącu 2102

Wszystkich 408657

Kubik-Rubik Joomla! Extensions