Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Modernizacja ROD

Modernizujemy ogrody

W dniach 28-29 lutego odbyta się w Warszawie narada ogrodnicza dla wiceprezesów OZ odpowiedzialnych za sprawy ogrodnicze oraz instruktorów etatowych OZ. Tematem przewodnim narady była modernizacja działek w ROD. Przedstawiony został „Program modernizacji działek w ROD" uchwalony na ostatnim posiedzeniu KR PZD. Prezes PZD Eugeniusz Kondracki stwierdził, że wizerunek działek, a co za tym idzie, ogrodów działkowych, to najpotężniejsza broń, którą działkowcy posiadają we własnych rękach. Dzięki poprawnemu zagospodarowaniu i estetycznemu wyglądowi działek będziemy mogli skutecznie bronić swojego istnienia, dobrego imienia i rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Omówiona została działalność szkoleniowa w Związku, w tym niezwykle ważne szkolenie kandydatów na członków Związku oraz potrzeba rozszerzenia programu szkolenia działkowców i porad praktycznych w ogrodach. Przedstawiono rolę i zadania społecznych służb instruktorskich w zakresie zagospodarowania i modernizacji działek oraz upowszechniania wiedzy ogrodniczej. Istotnym tematem narady była działalność medialna w Związku. Została zaprezentowana nowa strona internetowa KR PZD, która zostanie niebawem uruchomiona. Prezes PZD przedstawił plan wydawniczy KR PZD na 2012 r., w którym przewidziane są m.in.: „Album projektów altan", broszura „Jak modernizowaćdziałkę", album „Polskie ogród/rodzinne", „ Vademecum działkowca", album „Mafa architektura na działkach". Ważnym wydarzeniem było spotkanie z przedstawicielami Wydawnictwa „działkowiec". Przedstawione zostały perspektywy rozwoju miesięcznika „działkowiec", które cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród działkowców. Uczestnicy narady uznali, że istnieje potrzeba propagowania miesięcznika, gdyż jest to najlepsza pod względem merytorycznym pozycja wydawnicza na rynku, w pełni dostosowana jest do potrzeb i oczekiwań działkowców oraz innych miłośników ogrodnictwa amatorskiego.
Uczestnicy narady zapoznali się ponadto ze znowelizowanym Regulaminem ROD, który omówił radca prawny KR PZD - Tomasz Terlecki. Narada pozwoliła wyznaczyć wspólne kierunki działania dla wszystkich OZ PZD w opracowaniu programów modernizacji działek, zwiększeniu działalności szkoleniowej oraz zintensyfikowaniu pracy instruktorskiej na rzecz działkowców. 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 268

Wczoraj 287

W tygodniu 1620

W miesiącu 4419

Wszystkich 515164

Kubik-Rubik Joomla! Extensions