Polecamy:

Galeria ROD "Mieszka I-go"

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

19 sierpnia 2017 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Mieszka 1 w Szczecinie, odbyła się uroczystość ,,Dni Działkowca", na którą przybyli działkowcy z rodzinami.

Uroczystość otwarcia dokonała Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego Pani Aniela Janicka, która w pierwszych swoich słowach podziękowała działkowcom za przybycie na uroczystość. Pani Prezes powitała serdecznie Prezesa Okręgowego Zarządu w Szczecinie i wszystkich działkowców obecnych na uroczystości, a w szczególności seniorów, którzy na swoich działkach pracują od 1971 roku. Seniorzy z rąk Pani Prezes otrzymali pamiątkowe upominki.

W dalszej części uroczystości wręczono odznaczenia związkowe dla zasłużonych działkowców. Dla wyróżniających się działkowców wręczono dyplomy, a w szczególności młodym działkowcom, którzy swoim pomysłem upiększają działki.

Następnie honorowy Prezes Ogrodu Pan Józef Kościołek przeczytał wiersz przez siebie napisany, wyrażając w nim historię ogrodu.

Po raz pierwszy uroczystości Dni Działkowca nie zapomniano o najmłodszych. Sześcioro dzieci pasowano na działkowca, a Prezes Jarzębak udekorował ich odznaką logo ROD im. Mieszka 1 w Szczecinie. Nie zapomniano o poczęstunku dzieci słodyczami, napojami i lodami. Dzieci okazały ogromną radość.

Na zakończenie uroczystości Pan Prezes Jarzębak przekazał na ręce Pani Prezes Ogrodu pismo z życzeniami i podziękowaniem działkowcom za wspólne świętowanie i pracę na rzecz pięknego ogrodu. W dalszej części swojej wypowiedzi wspomniał o jubileuszu 120-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce, oraz o sytuacji w Polskim Związku Działkowców. W ostatnich słowach Prezes złożył życzenia wszystkim działkowcom i ich rodzinom z okazji święta dożynkowego . Pani prezes zaprosiła wszystkich na poczęstunek z grilla i napoje chłodzące.

Na tym uroczystość zakończono.

Józef Kościołek 

Mapa - ROD Mieszko I

 

Licznik wejść

Dzisiaj 161

Wczoraj 174

W tygodniu 161

W miesiącu 3316

Wszystkich 484998

Kubik-Rubik Joomla! Extensions