Polecamy:

Galeria ROD "Górki Ustowskie"

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Uczestniczący w uroczystości Dnia Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Górki Ustowskie" w Szczecinie, zwracają się do Pana Premiera w sprawie wniesionych poprawek do obywatelskiego projektu ustawy o ROD przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.

W szczególności pragniemy zwrócić uwagę na zapisy artykułu nowego projektu ustawy o rod, mówiącego o zasadach uwłaszczenia działkowców oraz wynikających stąd komplikacjach natury prawnej a nade wszystko wprowadzających niesprawiedliwy podział na działkowców, którym to prawo będzie przysługiwać oraz tych, którzy nigdy nie będą mieli na to najmniejszych szans. Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do samej idei uwłaszczenia działkowców, ale zróżnicowanie działkowców na lepszych i gorszych jest wielce niesprawiedliwe.

Kolejnym punktem, jest kwestia niekontrolowanego obrotu działkami i skutkami dla zarządów stowarzyszeń ogrodów. Brak możliwości wglądu w przekazywaniu działek spowoduje anarchię i totalną destabilizację w ogrodach, czego wynikiem będzie brak możliwości wyegzekwowania należnych sum na utrzymanie i rozwój ogrodu.

Wyrażamy niezadowolenie i rozczarowanie wynikiem pracy nadzwyczajnej podkomisji sejmowej (a zwłaszcza posłów PO) przygotowującej nowy projekt ustawy o ogrodach działkowych. Na dzień dzisiejszy nie można odebrać tego inaczej jak niczym nieuprawniona zabawa losem ponad milionem działkowych rodzin.

Uczestnicy Dnia Działkowca w ROD "Górki Ustowskie" w Szczecinie

Mapa "Górki Ustowskie"

 

Licznik wejść

Dzisiaj 254

Wczoraj 287

W tygodniu 1606

W miesiącu 4405

Wszystkich 515150

Kubik-Rubik Joomla! Extensions