Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

DŁUGO wydawało się, że ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych nie wejdzie w życie przed ostatecznie wyznaczonym 21 stycznia 2014 r. Teraz, gdy swój podpis pod nią złożył prezydent Bronisław Komorowski, wiadomo, że termin będzie dotrzymany. HISTORIA wprowadzenia nowych zasad jest zawiła; znaczną część działkowców przyprawiła o nerwowość. Oto w lipcu 2012 r. Trybunał Konstytucyjny zakwestionował obowiązujące dotąd reguły. Zaczęła się batalia o przygotowanie takiej ustawy, która będzie zgodna z Konstytucją, a jednocześnie zostanie zaakceptowana przez "działkową" społeczność. Sprawę w swoje ręce wzięli włodarze ROD - powstał obywatelski projekt, pod którym podpisało się ponad 900 tys. osób. Czego najbardziej obawiali się działkowcy?

W rozmowach powtarzali, że nie wyobrażają sobie, by te niewielkie kawałki ziemi zostały im odebrane, gdyż są dla nich całym życiem, tam wypoczywają, bo nie stać ich na wyjazd za miasto. Włodarze PZD straszyli, że na tereny działek ostrzą sobie zęby deweloperzy. Kiedy rozpoczęły się prace w Sejmie, wiadomo już było, że o kompromis będzie niezmiernie trudno. Poprawki wprowadzane do obywatelskich propozycji nie były akceptowane przez Polski Związek Działkowców. PZD jednak nie odpuszczał. W czerwcu i we wrześniu ulicami największych miast Polski przeszły manifestacje. W Szczecinie również się one odbyły, kończąc się każdorazowo pod Urzędem Wojewódzkim. Wielotysięczny wiec miał miejsce w stolicy w październiku. Działkowcy nie dawali też spokoju politykom - mnóstwo spotkań, wysłanych listów, apeli. Nagle okazało się, że wszystkie te działania przyniosły pożądany rezultat W listopadzie posłowie przyjęli - niemal jednogłośnie -treść nowej ustawy, której podstawą jest obywatelski projekt Następnie zaakceptował ją Senat, a 18 grudnia swój podpis pod nią, zaledwie trzy dni po tym, jak trafiła na biurko, złożył prezydent. Wzbudzająca najwięcej emocji sprawa uwłaszczenia będzie ujęta w odrębnej ustawie, ta natomiast, która wejdzie w życie po Nowym Roku, zabezpiecza prawa działkowców, pozwala także na powoływanie stowarzyszeń. Już teraz jednak można usłyszeć głosy, że monopol PZD złamany nie będzie. - Zawarte w niej (ustawie - przyp. red.) przepisy są wynikiem kompromisu, jaki zaistniał pomiędzy uczestnikami procesu jej tworzenia, a przede wszystkim pomiędzy działkowcami a właścicielami gruntów. Mogą zatem przyczynić się do zapewnienia spokojnego stanu funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych po dniu wejścia w życie ustawy, tj. 19 stycznia 2014 r. - czytamy na oficjalnej stronie prezydenta Komorowskiego.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 17

Wczoraj 176

W tygodniu 1175

W miesiącu 751

Wszystkich 497792

Kubik-Rubik Joomla! Extensions