Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Panie i Panowie Posłowie na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej Sygnatariusze projektu ustawy o ROD

Szanowne Posłanki i Szanowni Posłowie !

Do napisania tego listu dojrzałam po zapoznaniu się z Waszym projektem nowej ustawy o ROD, który został opublikowany na stronie sejmowej.

Jestem tym projektem totalnie rozczarowana i oburzona ignorancją z jaką chcecie potraktować milion rodzin działkowych w Polsce. Z wielką uwagą przysłuchiwałam się obradom Sędziów TK i szczególnie utkwiły mi w pamięci słowa Prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego, że „działkowców należy umocnić w ich prawach".

Trybunał zaznaczył wyraźnie, że „ochroną prawną objęci w pierwszym rzędzie muszą być sami działkowcy, którzy w dobrej wierze, niekiedy od wielu lat, a nawet kilku pokoleń użytkują ( w rozumieniu art. 14 ust. 1 lub art. 14 ust. 2 ustawy)przyznane im działki w funkcjonujących ROD. Ochrona praw poszczególnych działkowców, jak samej idei ogrodnictwa działkowego, której Trybunał nie tylko nie uznaje za sprzeczne z Konstytucją, lecz co więcej - uznaje za oczywiście pozytywny przejaw działań pluralistycznego i demokratycznego społeczeństwa... -wymaga by grunty, na których położone są aktualnie ROD z chwilą wejścia w życie nowej ustawy miały zagwarantowany status gruntów przeznaczonych pod ogrody działkowe".

Tyle Trybunał, a Państwo co ?

Kompletnie lekceważycie działkowców i ich obywatelski projekt ustawy, pod którym podpisało się prawie milion obywateli tego kraju, który nie tylko wypełnia zalecenia TK ale pozwala nam płynnie przejść przez wszelkie procedury związane ze zmianą ustawy. Zapewnia nam ciągłość praw nabytych i nie pozbawia majątku. Chroni nas również przed chaosem organizacyjnym i finansowym, który przy takich zmianach niechybnie by nas dotknął. Co najważniejsze pozostawia nam prawo dokonania wyboru, czy chcemy wydzielić nasz ogród i stanowić oddzielne stowarzyszenie, czy pozostać w ogólnopolskim stowarzyszeniu ROD.

Wasz projekt nie pozostawia nam wyboru lecz nakazuje formę zrzeszania się co jest niezgodne z Konstytucją.

Czy Państwo uważacie, że milion działkowców i ich rodziny to ludzie bez własnego rozumu?

Przecież każdy z nas jest dorosły. Są wśród nas prawnicy, ekonomiści, lekarze, inżynierowie i długo by jeszcze wymieniać zawody, które z natury rzeczy piastują ludzie wykształceni i inteligentni. Są też dziesiątki tysięcy takich jak ja, ludzi ze średnim lub zawodowym wykształceniem, ale z ogromnym życiowym doświadczeniem, którzy wiedzą „z której strony jest chleb masłem smarowany". Nie próbujcie więc nam wmówić, że „białe jest czarne a czarne jest białe", a my nie wiemy co czynimy.

To Wy Panie i Panowie Posłowie zastanówcie się nad swoim postępowaniem i pomyślcie dlaczego w okresie zaledwie trzech zimowych miesięcy pod obywatelskim projektem ustawy podpisało się około milion ludzi( w tym również Posłowie PO oraz ogromna liczba Prezydentów, Starostów, Wójtów i w ogóle samorządowców).

Powiem Wam Państwo dlaczego. Otóż dlatego, że to mądrzy ludzie są, jak mądry i dobry gospodarz co z uwagą obserwuje swoje gospodarstwo wsłuchuje się we wszystkie głosy istot żywych i otaczającej go natury. Dzięki temu zawsze w porę zdąży zareagować, by nic złego w jego gospodarstwie się nie stało. Dzięki temu mądry gospodarz odnosi sukcesy i wszyscy są z tego zadowoleni. Dobry i mądry przywódca swym autorytetem , wiedzą i doświadczeniem, a nie siłą, jest w stanie przekonać podwładnych do swoich racji, biorąc również pod uwagę ich potrzeby. Taki przywódca nigdy nie spotka się z buntem i nieposłuszeństwem , będzie odnosił sukcesy i wszyscy będą szczęśliwi. Dobry i mądry działkowicz ciągle troszczy się o swoje rośliny i wie czego im potrzeba by pięknie kwitły i owocowały. Dlatego ma piękny, zadbany ogród , zbiera zdrowe plony i sam dzięki temu jest zdrowy i szczęśliwy.

Nie bez przyczyny podkreślałam słowa" mądry i dobry", bo takich przedstawicieli narodu w sejmie i w rządzie pragnęliśmy biorąc udział w wyborach i takich nadal pragniemy.

Takiej właśnie mądrości, dobroci i wsłuchiwania się w głosy wyborców przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji Państwu życzę w imieniu własnym, moich dzieci i wnuków, które na działkach się wychowały, a teraz mają już swoje dzieci i działeczki.

Jeżeli jedyną ideą jaka Państwu przyświeca w co nadal chcę wierzyć jest dobro działkowców, to dajcie nam szansę samodzielnego wyboru i poprzyjcie nasz obywatelski projekt ustawy aby zdążyć przed 21 stycznia 2014 roku.

Do wiadomości:

37 sygnatariuszy projektu ustawy o ROD,

Premier RP Pan Donald Tusk, Marszałek Sejmu RP Pani Ewa Kopacz,

Wicemarszałków Sejmu RP: Cezarego Grabarczyka, Eugeniusza Grzeszczaka, Marka Kuchcińskiego Wandy Nowickiej i Jerzego Wenderlicha,

Przewodniczących wszystkich klubów parlamentarnych,

KR PZD i OZ PZD

Z działkowym pozdrowieniem

Irena Zaremba

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 165

Wczoraj 243

W tygodniu 779

W miesiącu 2102

Wszystkich 408657

Kubik-Rubik Joomla! Extensions