Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Jako członkowie ogrodu obecni na zebraniu sprawozdawczym wyrażamy sprzeciw przeciwko próbom likwidacji naszych działek. Kiedy Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok w sprawie ustawy o ROD, Pańska partia, jako pierwsza zapowiedziała, że nie pozwoli, aby działkowcom stała się krzywda, a przedstawiony projekt Platformy Obywatelskiej zmierza w konsekwencji do likwidacji ruchu działkowego i ogrodów w Polsce.

 

Potwierdził to jednoznacznie swoim wystąpieniem w Sejmie Pan Poseł Huskowski, czym jesteśmy zbulwersowani. Nie mamy już złudzeń, że likwidacja i nacjonalizacja naszego majątku to Wasz główny cel. To nie ustawa dla działkowców, a dla deweloperów.

Domagamy się, aby Platforma Obywatelska zaprzestała prac nad swoją ustawą, a poparła Obywatelski Projekt Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych poparty prawie milionem podpisów. Projekt naszej ustawy w pełni zabezpiecza istnienie ogrodów i pozwala na dalszy rozwoj ogrodnictwa działkowego w Polsce. Apelujemy do Pana Premiera oraz Posłów wszystkich opcji politycznych, o wspolne poparcie Obywatelskiego Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 51

Wczoraj 205

W tygodniu 468

W miesiącu 5406

Wszystkich 417807

Kubik-Rubik Joomla! Extensions