Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Szanowni Posłowie

Zapowiedź pierwszego posiedzenia Podkomisji wzbudziła ogromne zainteresowanie w środowisku działkowców. Zorganizowanie pierwszego posiedzenia w ogrodzie działkowym, to świetny pomysł. Była to właśnie niebywała okazja aby niektórzy posłowie zobaczyli na własne oczy ogród działkowy, gdyż sądząc z wypowiedzi niektórych posłów, ta wiedza jest podobna do wiedzy o życiu na Marsie.


Przysłuchując się obradom pierwszego posiedzenia odnosiło się wrażenie, że od początku coś iskrzyło w stosunku do przewodniczącego i od razu wyczuwało się, że tok obrad idzie w kierunku zwarcia a rolą niektórych posłów będzie nie dopuścić do normalnego procedowania. W tym względzie przypominają się obrazki podobnych działań również niektórych i naszych działkowców na walnych zebraniach, którzy czasami sami nie wiedzą czego chcą. Wynika z tego, że jesteśmy narodem, „wartogłowych", ale przecież wybrani przez naród posłowie powinni reprezentować sobą odpowiedni poziom, a tego niestety u niektórych zabrakło.

Można było odnieść wrażenie, że szło gównie o wytopienie czasu i nic nie ustalenia. A może też obawiano się rzeczowej dyskusji prawie że przy otwartej kurtynie z obawy aby czasem wyborcy nie dowiedzieli się za dużo.

Aktywnością swoją w kierunku destabilizacji celowała pani poseł z województwa lubuskiego.

Do tajemnicy należy również zaliczyć zastosowanie tricku z panem posłem Huskowskim. Przecież fakt jego nominacji, nie dokonał się za pięć dwunasta? Atmosfera pierwszego posiedzenie powiała pesymizmem i obawą, czy przy takim stylu procedowania i wzajemnym wyszukiwaniu kłody uda się w ustawowym terminie skonstruować projekt ustawy. A może o to chodzi?

Zaskakującym był również udział w posiedzeniu przedstawicieli ze stowarzyszeń. Szkoda, że nie poinformowali oni, kogo tak naprawdę reprezentują i jaka mają legitymacje do tak ważnego wystąpienia. Ilościowo to zaproszonych działkowców z obydwu stron było prawie po równo. Czy tu nie powinien obowiązywać również jakiś parytet, o co przy każdej okazji walczą posłowie.

Merytoryczne wystąpienia przedstawicieli stowarzyszeń były żenujące. Fakt, że one mają równoważyć głosy działkowców z PZD jest trochę zaskakujący. Ci ludzie faktycznie reprezentują jedynie swoje interesy prywatne.

Historia lubi się powtarzać. Podobnej sceny doświadczyliśmy w czasie posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego, gdzie przedstawicieli zaproszonych było w stosunku jak 2:2.

Czy to nie mówi samo za siebie?

Działkowcy ze Szczecina

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 80

Wczoraj 107

W tygodniu 187

W miesiącu 3058

Wszystkich 475404

Kubik-Rubik Joomla! Extensions