Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Szanowny Panie Pośle

W regionalnej audycji TVP "Wokół Nas", na pytanie prowadzącego redaktora, co sądzi Pan o tysięcznej manifestacji działkowców pod Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim, popierającej obywatelski projekt ustawy, odpowiedział Pan dość beztrosko, iż uważa Pan, że działkowcy zostali zmanipulowani.

Zarzut manipulacji działkowcami jest nieuzasadniony. Zaproszenie na manifestacje nie odbywa się pod naciskiem ani w sposób manipulowany, jak to Pan podkreślił. O poparciu dla obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych świadczy także przecież prawie milion podpisów zebranych przez obywateli. Czy to też jest manipulacja? Zwalanie całej winy na statutowe organy Polskiego Związku Działkowców jest nieuczciwe. Takiej manipulacji do tej pory nikt ani zarządom, ani innym organom statutowym nie zarzucał. Rzekomo wielkie pieniądze idące do kieszeni działaczy to propagandowa pożywka dla ludzi, którzy nie znają w istocie ani ogrodu ani zasad na jakich opiera się ich funkcjonowanie.

Łatwo jest snuć różne dywagacje nie poparte faktami, ale czy to jest rzetelne?. Działkowcy doskonale znają zarówno projekt obywatelski, jak również proponowane rozwiązania przez grupę posłów PO i mają skale porównawczą, co dla nich jest bardziej korzystne.

Przecież doskonale zdaje sobie Pan sprawę, o jakie wartości toczy się walka, którą są grunty. Żeby je pozyskać należy rozwiązać PZD pomimo, że nie wynika to z wyroku Trybunał b Konstytucyjnego.

Działkowcy ze Szczecina.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 87

Wczoraj 107

W tygodniu 194

W miesiącu 3065

Wszystkich 475411

Kubik-Rubik Joomla! Extensions