Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 22.04.2021 r. odbyło się szkolenie dla nowych działkowców Okręgu Szczecińskiego. Zostało przeprowadzone przez aplikację Zoom, na którym spotkała się grupa nowych użytkowników z 6 ROD. 

Pierwszą część, dotyczącą statutu PZD i Regulaminu ROD, przedstawił radca prawny Okręgu - pan Michał Tera, drugą część z zakresu ogrodnictwa przedstawił pan dr hab. Piotr Żurawik z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Obie części były omawiane za pomocą przygotowanych prezentacji. 

Zarówno w takcie, jak i na koniec szkolenia uczestnicy mogli zadawać pytania prelegentom na interesujące ich tematy.

Zarządy ogrodów w dalszym ciągu mogą szkolić wstępnie nowych działkowców, w szczególności tych, którzy nie mają dostępu do Internetu lub nie potrafią się w nim poruszać, co głównie dotyczy osób starszych.

Osobom uczestniczącym na szkoleniu zostaną wystawione zaświadczenia o ukończonym szkoleniu i przesłane do zarządów ogrodów, skąd można będzie odebrać oryginały, kopie natomiast zostaną dołączone do akt.

Kolejne szkolenie on-line odbędzie się w maju.

Serdecznie zapraszamy!

 

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy 

PZD Okręg Szczecin

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 206

Wczoraj 231

W tygodniu 437

W miesiącu 2299

Wszystkich 326901

Kubik-Rubik Joomla! Extensions