Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Krajowy Zarząd PZD na posiedzeniu w dniu 10 czerwca 2021 r. zdecydował o ogłoszeniu konkursu krajowego pn. „ROD 40-Lecia PZD”. Konkurs jest częścią uroczystych obchodów Jubileuszu 40-lecia powstania PZD i przeznaczony jest dla wszystkich ogrodów zrzeszonych w PZD. Organizatorem konkursu jest Krajowy Zarząd PZD.

 

Komunikat Krajowego Zarządu PZD

z dnia 11 czerwca w sprawie ogłoszenia

konkursu krajowego pn. „ROD 40-Lecia PZD”

 Krajowy Zarząd PZD na posiedzeniu w dniu 10 czerwca 2021 r. zdecydował o ogłoszeniu konkursu krajowego pn. „ROD 40-Lecia PZD”. Konkurs jest częścią uroczystych obchodów Jubileuszu 40-lecia powstania PZD i przeznaczony jest dla wszystkich ogrodów zrzeszonych w PZD. Organizatorem konkursu jest Krajowy Zarząd PZD.

Celem konkursu jest wyróżnienie  ROD, które w swojej działalności przyczyniły się do utrzymania i rozwoju tradycji ogrodów działkowych w Polsce, a także realnie promują znaczenie i rolę ruchu działkowego i PZD w społeczeństwie poprzez m.in. wdrażanie programów PZD - w szczególności „Otwartego programu nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, „Otwartego program klimatycznego PZD” oraz „Programu bioróżnorodności na działkach w ROD”.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje właściwy Okręgowy Zarząd PZD, który przekazuje prawidłowo wypełniony i podpisany przez zarząd ROD formularz zgłoszenia do Konkursu Krajowego „ROD 40-lecia PZD”, uzupełniony o opinię własną Okręgowego Zarządu PZD nt. ROD.  Oznacza to, iż zarząd ROD, aby zgłosić ogród do konkursu składa do właściwego ze względu na położenie ogrodu Okręgu PZD prawidłowo wypełniony i podpisany formularz zgłoszenia wraz z dokumentacją fotograficzną.

„Regulamin konkursu krajowego ROD 40-lecia PZD” oprócz tradycyjnej formy zgłoszenia za pośrednictwem poczty, dopuszcza możliwość złożenia formularza zgłoszeniowego wraz z dokumentacją fotograficzną drogą elektroniczną, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Termin zgłoszeń do konkursu upływa dnia 20 sierpnia 2021 r.  

Dla laureatów konkursu Krajowy Zarząd PZD wyznaczył atrakcyjne nagrody:

- 10 najlepszych ROD otrzyma tytuł „ROD 40-lecia PZD”, dyplom, puchar oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4 000 zł. Nagrodzone ROD otrzymają również tablice pamiątkowe;

- kolejnym 20 ROD przyznane będą wyróżnienia, dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne w wysokości 2000 zł;

Wszystkie ROD biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy oraz wydawnictwa związkowe.  

Lista nagrodzonych i wyróżnionych ROD opublikowana zostanie na stronach internetowych PZD, Biuletynie Informacyjnym oraz w wydawnictwach PZD.

 

Krajowy Zarząd PZD

 Załączniki:

 

  1. Uchwała Krajowego Zarządu PZD nr 182/2021 z dnia 10 czerwca 2021 r. w sprawie ogłoszenia konkursu krajowego pn. „ROD 40-lecia PZD”;
  2. Regulamin konkursu;
  3. Formularz zgłoszeniowy.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 3

Wczoraj 170

W tygodniu 758

W miesiącu 5003

Wszystkich 341436

Kubik-Rubik Joomla! Extensions