Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

7 sierpnia 2021 roku po odbyciu zebrań sektorowych i wyborze delegatów odbyła się Konferencja Delegatów (KD) ROD "STOCZNIOWIEC” w Szczecinie. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny w okresie pandemicznym po raz pierwszy w historii tego ogrodu odbyła się KD. Zebranie zorganizowano na terenie zewnętrznym koło DOMU DZIAŁKOWCA. Frekwencja na konferencji - 80 %.

Otwarcia zebrania dokonał Prezes Zarządu ROD Pan dr Tadeusz OGOŃSKI. Powitał przybyłych na konferencję delegatów i Wiceprezesa Okręgu PZD Szczecin Józefa Romanowskiego  obsługującego zebranie.

Po otwarciu nastąpiła część oficjalna konferencji podczas, której wybrano Przewodniczącego Konferencji. Odczytano porządek zebrania i regulamin. Wybrano członków prezydium, komisję mandatową oraz komisję uchwał i wniosków. Przystąpiono do realizacji poszczególnych punktów porządku  KD.

Materiały przygotowane przez Zarząd i Komisję Rewizyjną z uwagą wysłuchali Delegaci. Zebranie przebiegło  spokojnie i rzeczowo.

W dyskusji z działkowcami podjęto tematy: rosnące ceny oraz organizację systemu odbioru śmieci z ogrodu. Jednym z tematów w dyskusji to wjazd samochodów na teren ogrodu. Poruszono brak miejsc postojowych dla samochodów.

Dyskusja była merytoryczna, rzeczowa służąca poprawie w działalności ogrodu.

Wszystkie punkty tematyczne przegłosowano i podjęto 29 uchwał za lata 2019 /2020. Przyjęto  program działania na 2021służący do normalnego funkcjonowania ogrodu.

Zatwierdzono kooptacje członków organu ROD

W imieniu OKREGU PZD WICEPREZES  Józef ROMANOWSKI  złożył krótka informację dotyczącą PZD, o obchodach 40-lecia PZD, podziękowanie organom statutowym  ROD za wykonane  pracę organizacyjne,  inwestycyjne i za uczestnictwo w zebraniu.

Niech 2021 r będzie rokiem pełnych pomyślności i sukcesów tak zawodowych jak i osobistych każdego. Dziękuje za prace Zarządowi, Komisji Rewizyjnej i wszystkim działkowcom. Powodzenia i zdrowia dobrych plonów i wspaniałej atmosfery na co dzień.

 

Wiceprezes Okręgu PZD Szczecin

Józef Romanowski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 2

Wczoraj 160

W tygodniu 876

W miesiącu 4118

Wszystkich 351795

Kubik-Rubik Joomla! Extensions