Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 21 sierpnia 2021 roku odbyła się w Naszym Ogrodzie Konferencja Delegatów. Delegaci zostali wybrani na okres czterech lat na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w 2019 roku. W konferencji wziął udział Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców mgr Tadeusz Jarzębak pełniący również funkcję I Wiceprezesa Rady Krajowej PZD. Prezes ROD “Skarbówka” p. Waldemar Marek otwierając konferencję powitał serdecznie Gościa oraz zebranych Działkowców. Następnie przedstawił zebranym sprawozdanie z pracy Zarządu za miniony rok. Swoje sprawozdanie przedstawiła też z ramienia Komisji Rewizyjnej p. Łucja Krzyształowska, a stan finansów omówiła księgowa Ogrodu p. Teresa Konstencka.

Pan Prezes OZ PZD w swoim wystąpieniu podsumował 40 lat jakie przebył związek oraz przedstawił plany i zadania jakie stoją przed działkowcami. Omówił także zagrożenia jakie się pojawiają i sposoby jak im przeciwdziałać. W trakcie obrad jednomyślnie podjęto szereg ważnych uchwał, których celem jest usprawnienie funkcjonowania Ogrodu w najbliższym roku.

Z okazji 40 lecia PZD Prezes Jarzębak wręczył zasłużonym Działkowcom okolicznościowe dyplomy i wyróżnienia. Drobne upominki z tej okazji wręczył też Prezes Ogrodu.

Nad bezpiecznym przebiegiem spotkania czuwał jej przewodniczący p. Lech Bochyński. Konferencję zamknął i podziękował zebranym za udział Prezes Ogrodu p. Waldemar Marek.

Zdjęcia ze spotkania znaleźć można w naszej galerii (kliknij tu aby otworzyć).

źródło: www.rodskarbowka.pl

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 4

Wczoraj 160

W tygodniu 878

W miesiącu 4120

Wszystkich 351797

Kubik-Rubik Joomla! Extensions