Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W minionym tygodniu zebrania odbyły się w dwóch największych ogrodach Świnoujścia: ROD „Granica” i ROD „Kotwica”. Kilka dni temu obradowali także działkowcy ROD „Bursztyn w Międzyzdrojach. Zebrania Sprawozdawcze to ważne wydarzenia w życiu ogrodów, zwłaszcza tych, które w zeszłym roku, ze względu na pandemię nie mogły takowych zorganizować. Wszak to na walnym zebraniu działkowcy podejmują wszelkie uchwały dotyczące funkcjonowania ogrodu. Tegoroczne zebrania były wyjątkowe.  Zarządy miały bowiem obowiązek przedstawić materiały za rok 2019 (w którym zebrania nie mogły się odbyć ze względu na epidemię koronawirusa), 2020 oraz plany działań na rok 2021.

Pomimo, że Zarządy wszystkich ROD otrzymały materiały z Krajowej Rady oraz Okręgu Szczecińskiego, z wytycznymi jak prawidłowo przebiegać mają obrady, to nowa sytuacja sprawiała kłopoty. Te, nietypowe okoliczności wymagały dużego zaangażowania Zarządów.

W Świnoujściu, na 10 ogrodów,  sześć ma już zebrania za sobą. Są to” ROD: „Olszynka”, „Zdrój”, „Maliniak”,”Obrońców Wybrzeża”, ”Kotwica” i „Granica”  Wszystkie wywiązały się dobrze ze swoich ustawowych obowiązków, przygotowując stosowne dokumenty oraz pamiętając o zaostrzonych wymogach sanitarnych. Na uczestników czekały maseczki, płyny do dezynfekcji. Zadbano też o zachowanie bezpiecznej odległości.

W największym świnoujskim ogrodzie „Granica” zebranie odbyło się na świeżym powietrzu-placu świetlicowym. Podobnie obradowano w ROD „Zdrój” oraz ROD „Bursztyn” w Międzyzdrojach. Z przykrością zauważamy, że frekwencja była niższa niż zwykle. W każdym z ogrodów dyskusja przebiegała w spokojnej, konstruktywnej atmosferze mimo iż nie zabrakło budzących emocje spraw.

Na wszystkich zebraniach nie brakowało akcentów podkreślających szczególnie ważny dla wszystkich działkowców, przypadający w tym roku jubileusz 40-lecia Polskiego Związku Działkowców. Sejm RP 6 maja 1981 roku uchwalił bowiem Ustawę o Pracowniczych Ogrodach Działkowych na mocy której powstał Polski Związek Działkowców, a w skład jego weszły wszystkie POD od Bałtyku do Tatr. Świnoujskie ogrody zaakcentowały ten fakt przypomnieniem tej historii, a także  poprzez dekoracją, wywieszenie okolicznościowych banerów. Aktywność działkowców w czasie naszych zebrań udowodniła, że działkowe sprawy pozostają dla nich ważnym wycinkiem życia w wymiarze prywatnym i społecznym.

Teresa Napiórkowska

Przewodnicząca Kolegium Prezesów świnoujskich R.O.D.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 2

Wczoraj 160

W tygodniu 876

W miesiącu 4118

Wszystkich 351795

Kubik-Rubik Joomla! Extensions