Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

28 sierpnia 2021 w sobotę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Mieszka I” o godzinie 14:00 hymnem „Zielona Rzeczpospolita” rozpoczęto trzy jubileusze 75-lecia ogrodnictwa na ziemiach polskich, 50-lecie powstania ogrodu „Mieszka I” oraz 40-lecia powstania Polskiego Związku Działkowców. Pogoda dopisała, więc z zachowaniem wszelkich obostrzeń związanych z pandemią uczestnicy zgromadzili się na placu przed biurem zachowując bezpieczną odległość.

Pani Prezes Aniela Janicka powitała wszystkich obecnych czym rozpoczęto część oficjalną. Pan Józef Kościołek wieloletni  Prezes ROD „Mieszka I”, założyciel ogrodu, zasłużony działacz PZD, a aktualnie honorowy Prezes ROD „Mieszka I” w krótkich słowach opowiedział historię powstawania ogrodu. Następnie wręczono zasłużonym jubilatom, założycielom ogrodu dyplomy oraz odznaczenie „zasłużony dla ROD”, tych których nie ma już wśród nas uczoną minutą ciszy. Przedstawiciel Okręgu odczytał pismo Prezesa Okręgu i wręczył statuetkę z okazji jubileuszu ogrodu.

W dalszej części wyróżniono dyplomem i symbolicznym upominkiem laureatów, których działkę w corocznych przeglądzie uznano za najpiękniejszą, prowadzoną zgodnie z regulaminem ROD.

Na zakończenie uroczystości zgodnie z tradycją ogrodu nastąpiło pasowanie najmłodszych uczestników na działkowców wręczając im specjalną okolicznościową przypinkę „dla młodego działkowca ROD „Mieszka I”.

  

Na tym zakończoną część oficjalną, a goście oraz działkowcy zostali zaproszeni na grilla oraz przepyszne ciasto upieczone przez działkowców tegoż ogrodu.

OZ Szczecin

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 2

Wczoraj 160

W tygodniu 876

W miesiącu 4118

Wszystkich 351795

Kubik-Rubik Joomla! Extensions