Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Na niektórych grobach cmentarza komunalnego w Świnoujściu pojawiły się niestandardowo przystrojone znicze. To wyraz pamięci o działkowcach, którzy swoje działki uprawiają już w niebiańskich ogrodach.

Nagrobne lampy z wstęgami R.O.D. „Granica” to tradycja działkowców największego świnoujskiego ogrodu działkowego. R.O.D. „Granica” to niespełna tysiąc działek położonych w zachodniej części miasta na tzw. „Wydrzanach”. Przez ponad pół wieku istnienia w ogrodzie pracowały i wypoczywały tysiące mieszkańców. Część z nich bardzo aktywnie pracowała także na rzecz działkowej rodziny oraz Polskiego Związku Działkowców pełniąc funkcje w zarządzie ale też pracując po prostu na rzecz ogrodu.

Ich nazwiska „złotymi zgłoskami” zapisały się w kronice ogrodu. Dowodem pamięci o ich zaangażowaniu są udekorowane znicze. To jedna z tradycji kontynuowana przez obecny zarząd. Jest elementem budowania ogrodowej tradycji z jednej strony. Z drugiej zaś sygnałem dla przechodnia, że życie na działkach to coś znacznie ważniejszego niż plenerowa rekreacja. 

Teresa Napiórkowska 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 243

Wczoraj 231

W tygodniu 1683

W miesiącu 5245

Wszystkich 391968

Kubik-Rubik Joomla! Extensions