Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Szanowni Państwo, Drodzy Działkowicze! W dniu 8 listopada tego roku na terenie ogrodu „Przyjaźń” w Szczecinie odbyło się spotkanie Okręgowej Rady PZD podsumowujące obchody 40-lecia PZD w województwie zachodniopomorskim. Podsumowano na nim dorobek ogrodów w naszym regionie. Wspomniano o problemach i omawiano sposoby ich rozwiązania. Pracę OZ PZD w Szczecinie podsumował Pan I Wiceprezes KR PZD Tadeusz Jarzębak.

W swoim wystąpieniu podziękował osobom, które w sposób szczególny na co dzień w zarządach rozwiązują problemy swoich małych lub większych społeczności ogrodowych jak również w OZ PZD. Po rzeczowej dyskusji przyszedł czas na podsumowania i wyróżnienia. Miło mi poinformować Państwa, że Prezes Krajowej Rady PZD Pan Eugeniusz Kondracki wyróżnił mnie dyplomem Za Zasługi Dla Polskiego Związku Działkowców oraz okolicznościowym medalem 40-lecia PZD Bene meritus (dobrze zasłużony). Jest to duże wyróżnienie dla mnie, którego absolutnie nie oczekiwałem. Jednocześnie jest to też wyróżnienie dla wszystkich członków zarządów, którzy przez okres minionych 20 lat pracowali razem ze mną, dla dobra naszego ogrodu.Niewątpliwie jest to bardzo duża zasługa działkowców, którzy też bardzo aktywnie angażowali się i robią to nadal, we wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia jakie organizujemy w naszym ogrodzie. Wszystkim działkowcom, członkom byłych i obecnego zarządu ROD Skarbówka serdecznie dziękuję i zapraszam do dalszej współpracy.

Prezes Zarządu ROD Skarbówka

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 14

Wczoraj 106

W tygodniu 14

W miesiącu 3767

Wszystkich 452178

Kubik-Rubik Joomla! Extensions