Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Mamy coraz krótsze dnie więc dłużej przebywamy w domu. Warto zgłębić tajniki już odkrytej wiedzy która dzielą się naukowcy i kreatorzy nowoczesności.

Bycie człowiekiem zadowolonym z życia jest łatwiejsze niż myślisz. Niestety, wielu z nas nie zna kilku podstawowych reguł, których zastosowanie może sprawić cuda.

Świat jest taki, jakie są nasze myśli, taka jest prosta prawda o życiu. Jeśli wciąż w sobie tworzysz ponure obrazy rzeczywistości, rozpatrujesz wyłącznie porażki, wracasz do złych rzeczy, będzie ci trudno osiągnąć zadowolenie.

Pozostaniesz raczej wiecznym pesymistą. Tymczasem życie, nawet czasami ciężkie, można widzieć w innych barwach. Trzeba jednak zmienić zarówno sposób myślenia, jak i przede wszystkim, otworzyć się na możliwości, które stoją przed nami.

Kilkanaście lat temu dr Richard Wiseman opublikował pracę badawczą „Faktor szczęścia”. Jak się okazuje, ludzie tworzą swoje szczęście, jeśli przestrzegają czterech podstawowych zasad:

1. Bądź gotowy na możliwości, które się przed tobą otwierają!

2. Otwórz umysł na tworzenie i wykorzystywanie szans!

3. Generuj pozytywne przepowiednie i optymistyczne oczekiwania!

4. Bądź elastyczny i dostosowany do potrzeby przekształcania pecha na coś dobrego!

Tak więc, jak widać, poczucie szczęścia kreujemy sami. To nasz umysł, nasze marzenia i nasze myśli decydują o tym, jak się czujemy. Pozytywne nastawienie do świata, optymizm to gwarancja sukcesu. Będąc radosnym i zadowolonym przyciągasz do siebie podobnych ludzi. Pozytywni ludzie wokoło zwiększają twoje możliwości.

Jeśli stale jesteś skwaszony, nic ci się nie podoba, masz żal do świata i do wszystkich, nie będziesz miał wokół siebie optymistów. „Zakotwiczysz” się wśród ludzi podobnie myślących, wylewających jedynie swoje żale. Tacy ludzie nie pociągną cię do góry, nie będą dopingować do spełniania marzeń. Dlatego nadszedł czas, by zmienić swoje nawyki!

Wizualizuj cel, który chcesz osiągnąć! To musi być wyraźny obraz. Posłuchaj swojej intuicji, idź za jej głosem. Nie rób tego, co wypada, albo czego oczekują inni. Bądź sobą i rób to, co uważasz za słuszne.

Życie jest hojne i bogate, oferuje, dziesiątki, setki możliwości. Oczywiście, jedni mają łatwiejszy start, innym jest trudniej. Ale prawdziwe szczęście nie zależy od zasobności portfela. Jeśli poczujesz, że masz prawo być na Ziemi, korzystać z obfitości natury, świat otworzy przed tobą zupełnie nowe możliwości. Nie wierzysz? Spróbuj!

Jak być kreatywnym?

Michael Michalko to doradca kreatywnego myślenia pracujący dla największych firm świata, jeden z najbardziej inspirujących autorów na świecie. Jego „Podręcznik Technik Twórczego Myślenia” (ang. „Creative Thinking”) utrzymuje się już od kilku lat na listach bestsellerów na całym świecie.

Zdaniem Michaela Michalko każdy z nas ma w sobie pierwiastek twórczy. Istnieje jednak subtelna różnica pomiędzy ludźmi kreatywnymi a tymi, którzy twórczy w swoim życiu nie są. Jaka? Ci pierwsi kierują się w życiu dziesięcioma – na pierwszy rzut oka całkiem prostymi – zasadami, o których ci drudzy nie mają zielonego pojęcia. Oto one:

Przekonanie

Każdy z nas jest kreatywny. Ty też. Jedyna różnica pomiędzy ludźmi kreatywnymi, a tymi, którzy kreatywni nie są, jest taka: ludzi kreatywni są przekonani o tym, że oni kreatywni po prostu są. Być może uznasz to za banalne ale prawda jest taka, że wiara we własną kreatywność to pierwszy krok na drodze do tego, aby stać się kreatywnym i twórczym.

Praca

Aby być kreatywnym musisz pracować. Co ma na myśli Michalko mówiąc „musisz pracować”? Chodzi o to, abyś był aktywny – próbował, poszukiwał, uczył się na błędach. Każdego dnia bądź gotowy do wykonywania kolejnych zadań. Wiedziałeś, że Thomas Edison stworzył 3000 projektów rozmaitych systemów oświetleniowych, zanim wreszcie trafił na żarówkę? A Picasso wykonał prawie 20 tys. prac, z czego ponad połowa nie nadawała się do niczego? Dlaczego dzisiaj ich nazwiska zna cały świat? Bo praktyka naprawdę czyni mistrza.

Rozwój

Rozwijaj się nieustannie. Ucz się nowych rzeczy. I nie przystawaj na pierwszym, dobrym pomyśle. Zdaniem Michalko, miarą sukcesu jest ilość porażek, po których się podniosłeś i poszedłeś dalej. Powstawaj i idź do przodu. Każdego dnia.

Wiara

Kiedy już rozpoczniesz proces tworzenia, musisz cały czas mieć poczucie, że jesteś kreatywny i twórczy. Musisz wierzyć, że – jeśli jeszcze nie teraz – to już za chwilę jakaś ciekawa i twórcza myśl narodzi się w Twojej głowie. Zdaniem Michalko Twój mózg będzie pracował wydajniej, gdy będziesz wierzył w to, że jest w stanie tworzyć rzeczy wielkie.

Wpływ otoczenia

Jak być kreatywnym? Otaczaj się przedmiotami i ludźmi, którzy Cię inspirują i podnoszą Twój poziom kreatywności. Słuchaj, przyglądaj się, czuj. Wokół Ciebie jest wiele inspirujących bodźców – zauważ je.

Odbiór świata

Świat nie jest czarno-biały. Nie ma jednej prawdy, jednego absolutu. Nie istnieje jedna właściwa odpowiedź, a obraz zmienia się w zależności od perspektywy, którą sam obierzesz. Pamiętaj o tym. Twoje widzenie świata zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. To Ty decydujesz w jakich kolorach jest Twój świat, Twoje otoczenie.

Perspektywa

Nie istnieje coś takiego jak „niepowodzenie”. Jeśli czegoś próbowałeś, a to coś się nie udało to i tak nauczyłeś się czegoś nowego. Zauważ co to takiego i wykorzystaj tę wiedzę na przyszłość.

Negatywne opinie

Zawsze znajdą się ludzie, którzy skrytykują Twój pomysł. Ludzie są różni i różny też jest zasięg ich wiedzy i wyobraźni. Przygotuj się na to, że mogą odnieść się negatywnie do Twojego pomysłu. Dlaczego? Bo najczęściej ludzie boją się tego, co jest dla nich inne, nieznane. Co wtedy? Nic. Rób dalej swoje. Nie zatrzymuj się.

Intuicja

Słuchaj jej i wierz, że prowadzi Cię tam, gdzie jest Twoje miejsce. Nikt Ci tego nie powie. Tylko Ty wiesz, gdzie to jest. W dzisiejszym szumie informacyjnym trudno jest usłyszeć siebie. Jeśli chcesz być kreatywny zatrzymaj się, odetchnij i posłuchaj. Słyszysz?

Odwaga

I na koniec coś, co będzie Ci niezbędne do tego, aby doprowadzić do końca cokolwiek zaczniesz – odwaga. Nie bój się myśleć nieszablonowo, szeroko, być może inaczej niż ludzie wokół Ciebie. Bądź sobą i nie zrażaj się niepowodzeniami. Aby dotrzeć do celu potkniesz się na pewno – nie raz i nie dwa. Nieważne jest jednak to, ile razy upadniesz, lecz to, ile razy podniesiesz się i pójdziesz dalej. Dlatego tak ważne jest to, abyś pielęgnował w sobie odwagę. Nie bój się podejmować ryzyko i realizować swoje najśmielsze pomysły. Dlaczego? Bo teraz jest Twój czas. Wykorzystaj go.

Materiał zebrał i przedstawił  Szczecin 18-11-2021

JÓZEF ROMANOWSKI

WICEPREZES OKRĘGU PZD w Szczecinie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 239

Wczoraj 231

W tygodniu 1679

W miesiącu 5241

Wszystkich 391964

Kubik-Rubik Joomla! Extensions