Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

18 marca br. przy pięknej i słonecznej pogodzie, w ogrodzie Wzgórze Arkońskie w Szczecinie, odbył się pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych dla grupy zainteresowanych działkowców. Niektóre spośród drzewek nie były cięte wcale lub w niewłaściwy sposób. Wielu działkowców boi się to robić samemu z obawy, że zrobią to źle, lub boją się o straty plonów w przypadku zbyt mocnego cięcia.

Widocznym problemem jest również termin, kiedy to cięcie należy przeprowadzić. Nie wszyscy działkowcy dysponują też odpowiednimi narzędziami do przeprowadzenia właściwego zabiegu.

Instruktaż na ogrodzie prowadził pan Waldemar Fojut – instruktor krajowy SSI. Omówił terminy cięcia poszczególnych drzew, tłumaczył zasady prawidłowego jego wykonania i techniki. Przypomniał również najczęściej występujące choroby i szkodniki. Na przykładzie pozostawionych mumii wyjaśniał zagrożenia jakie mogą stwarzać w przypadku, gdy ich nie usunięto jesienią z drzew. Są one bowiem przyczyną powstawania wielu chorób grzybowych.

Instruktor przeanalizował z działkowcami zastane błędy w cięciu poszczególnych drzew i dokonał korekty. Działkowcy wykazali duże zainteresowanie tematem, widać było zapał i chęci w samodzielnym już przeprowadzeniu cięcia w następnym terminie – po zbiorach owoców w przypadku drzew pestkowych. 

Dokonano również cięcia krzewów owocowych, m.in. porzeczek i agrestu. Dyskutowano i omamiano terminy cięcia aronii i winorośli.

 

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 163

Wczoraj 243

W tygodniu 777

W miesiącu 2100

Wszystkich 408655

Kubik-Rubik Joomla! Extensions