Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W Okręgach PZD dostępna jest już broszura  „Uprawa warzyw pod osłonami”. Wydawnictwo wpisuje się w promowaną przez Polski Związek Działkowców uprawę na działkach w ROD własnych warzyw, owoców i ziół.

 

 

Komunikat

Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców

z dnia 22 marca 2022 roku

w sprawie broszury „Uprawa warzyw pod osłonami”

 

W Okręgach PZD dostępna jest już broszura  „Uprawa warzyw pod osłonami”. Wydawnictwo wpisuje się w promowaną przez Polski Związek Działkowców uprawę na działkach w ROD własnych warzyw, owoców i ziół.

Prowadzenie upraw ogrodniczych i zamiana wypielęgnowanych trawników na warzywniki ma szczególne znaczenie obecnie - w dobie rosnącej inflacji i szybkiego wzrostu cen żywności. Dlatego w trosce o nasze rodziny musimy wrócić do zasadniczej, socjalnej funkcji ogrodów działkowych, czyli do uprawy  własnych warzyw, owoców i wspieranie w ten sposób domowych budżetów.

Warzywa, zioła i owoce z własnej działki są nie tylko tańsze niż te kupowane w sklepie, ale też zdrowsze i bezpieczniejsze, bo uprawiane bez nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin.

W broszurze  „Uprawa warzyw pod osłonami”  znajdują się wszelkie niezbędne informacje i wskazówki, w jaki sposób uprawiać własne warzywa wcześniej, niż pozwalają na to warunki pogodowe w naszym klimacie. Osłony zapewniają bowiem roślinom optymalne warunki wzrostu i rozwoju, a działkowcom dobre plony, chroniąc uprawy przed anomaliami pogody.

Z wydawnictwa można się dowiedzieć, jakie miejsce będzie najlepsze do postawienia szklarni, tunelu, czy inspektów, na co zwracać uwagę dokonując wyboru rodzaju osłony oraz co i w jaki sposób w nich uprawiać. W broszurze znajdują się także informacje, jakie są zalecenia w Regulaminie ROD na temat uprawy roślin pod osłonami.

Broszura jest bezpłatna dla działkowców. Została wydana w 100 tys. egzemplarzy ze środków KR PZD.

KZ PZD apeluje do Zarządów ROD o szybki kontakt z Okręgami, pobranie należnych egzemplarzy i rozprowadzenie ich wśród działkowców, którzy uprawiają lub planują uprawiać warzywa na swoich działkach.

Ważne jest, aby działkowcy, jak najszybciej mogli skorzystać z cennych wskazówek znajdujących się w broszurze „Uprawa warzyw pod osłonami”.

W przygotowaniu jest już kolejne wydawnictwo, także pomocne w prowadzeniu własnych upraw ogrodniczych. Będzie ono poświęcone uprawom w skrzyniach i pojemnikach. 

 

Krajowy Zarząd

Polskiego Związku Działkowców

 

Warszawa, 22 marca 2022 roku

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 2

Wczoraj 167

W tygodniu 783

W miesiącu 2106

Wszystkich 408661

Kubik-Rubik Joomla! Extensions