Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 30 lipca 2022 roku na terenie ROD "4-go Marca" w Stargardzie został zorganizowany Dzień Działkowca. Na uroczystość został zaproszony Prezydent miasta Stargard, Starosta Powiatu i Okręg PZD w Szczecinie oraz wyróżnieni działkowcy za lata pracy 2019/2022. Na uroczystość zaproszono wszystkich działkowców i ich rodziny.

Pana Prezydenta Miasta reprezentowała Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Pani Jolanta Trembacka-Kempisty.

Starostwo Powiatowe w Stargardzie reprezentował Pan Łukasz Wilkosz -Wicestarosta

Z Okręgu PZD w Szczecinie uczestniczył w uroczystości pan Józef Romanowski - Wiceprezes Okręgu oraz Pan Zbigniew Baran - członek Okręgowego Zarządu PZD.

Zabierając głos Goście  - złożyli podziękowanie za zaproszenie oraz przekazali swoje zapewnienie o dalszej wspólnej współpracy i pomocy w przyszłości.

Podczas uroczystości zasłużonym działkowcom wręczono honorowe wyróżnienia z okazji 40-lecia PZD oraz odznaki "Za Zasługi dla ROD". 

Miło było spotkać się osobiście w tak sympatycznym gronie, porozmawiać, wymienić uwagi i spostrzeżenia. Była to okazja do przedstawienia najważniejszych informacji z życia Związku, poinformować o trwających konkursach, zaapelować do uczestnictwa w konkursie „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ROD”. Rodzinne ogrody działkowe to oaza spokoju do spotkań nie tylko rodzinnych. 

Piękna pogoda sprzyjała uroczystości.  Działkowcy chętnie i licznie przybyli ze swoimi rodzinami. 

Po części oficjalnej dla wszystkich uczestników był przygotowany poczęstunek. Spotkanie było bardzo udane i owocne. 

Dla umilenia spotkania piękne i melodyjne utwory muzyczne wykonywał Pan Sławomir, za co zbierał burze oklasków.

Wiceprezes złożył podziękowanie w imieniu Prezesa Okręgu dla Prezesa i Zarządu ROD, dla członków lomisji rewizyjnej ogrodu oraz dla wszystkich działkowców i ich rodzin za codziennie wykonywaną pracę i za uczestnictwo na dzisiejszej uroczystości. 

 

Wiceprezes Okręgu PZD

Józef ROMANOWSKI

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 90

Wczoraj 121

W tygodniu 668

W miesiącu 90

Wszystkich 444449

Kubik-Rubik Joomla! Extensions