Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Po dwuletniej  przerwie  03 września 2022 o godz. 11:00  odbyły  się Dni Działkowca  w ROD „Bukowina” Wszystkich przybyłych działkowców, ich rodziny, przedstawiciela Okręgowego Zarządu PZD Panią Kazimierę Wadowska przywitała bardzo serdecznie prezes Zarządu Elżbieta Gozdek Pawłowska. Podziękowała całemu Zarządowi. Komisji Rewizyjnej, aktywnym działkowcom za współpracę i pomoc.

Pani Kazimiera Wadowska przywitała wszystkich przybyłych na Dni Działkowca w imieniu Okręgowego Zarządu PZD. W dalszej części swojego wystąpienia, stwierdziła, że taka impreza działkowa powinna być wzorem i przykładem do łączenia nas w wspólne działania dla dobra rodzin działkowych, jest to dobra tradycja.

W dzisiejszej dobie trudno jest prowadzić ogród, a silny Związek jest gwarancją dalszego bytu rodzinnych ogrodów działkowych. Ogrodnictwo działkowe to sposób na życie dla kilku milionów Polskich rodzin korzystających z tego dobra. Na koniec wszystkim przybyłym na uroczystość życzyła zdrowia, owocnych zbiorów i wspaniałej zabawy.

Następnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla aktywnych członków Zarządu i działkowców. Wyróżnionym wręczono dyplomy oraz bony wartościowe na zakupy do sklepu ogrodniczego.

   

Dla dzieci przygotowano konkurs rysunkowy. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do wspólnego posiłku. Była kawa, herbata i słodkie „coś nie coś”, kiełbaski pieczone na ognisku, grochówka.

Organizatorzy zapewnili biesiadną muzykę, która swoim rytmem zapraszała do tańca. 

K. Wadowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 91

Wczoraj 121

W tygodniu 669

W miesiącu 91

Wszystkich 444450

Kubik-Rubik Joomla! Extensions