Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 03 września 2022 roku o godz. 13:00 odbyły się Dni Działkowca  w ogrodzie. Uroczystość otworzył Prezes Zarządu Jerzy Pruszyński witając zgromadzonych działkowców i zaproszonych gości.

W czasie uroczystości wręczono dyplomy za ładną działkę i prace społeczne na rzecz ogrodu. Z ramienia Okręgowego Zarządu PZD w uroczystości uczestniczyła Pani Kazimiera Wadowska.

W czasie uroczystości wręczyła Prezesowi dyplom wraz ze statuetką z okazji 40 lecia PZD. Wszystkim zebranym życzyła przede wszystkim dużo zdrowia, odpoczynku po pracy na działce, bo praca na niej to nie tylko relaks i odpoczynek to możliwość zbierania pożytków z ciężkiej pracy własnych rąk, ale przede wszystkim miejsce spotkań rodzinnych, przyjaciół czy w końcu miejsce pierwszego kontaktu najmłodszego pokolenia naszych wnuków z przyrodą.

Po oficjalnej części zaproszono wszystkich do zwiedzania stoisk z miodami z ogrodowej pasieki wraz z poczęstunkiem, wystawy ręcznie malowanych obrazów z motywami kwiatowymi oraz obrazów dla osób niewidomych wykonanych przez Pana Krzysztofa Majorek. Wystawiono również wyroby z lawendy min. powidła z nutką lawendy, napój i syrop lawendowy zawieszki zapachowe do mieszkań i nie tylko. Można było również nabyć młode rozsady lawendy.

Rozpoczęto ogrodowy piknik. Muzyka była dla ducha, dla ciała grochówka, kiełbaski z grilla, kromka chleba ze smalcem i ogórek. Było również pyszne ciasto ze śliwkami upieczone przez działkowiczkę. Wszystkiego było pod dostatkiem i bardzo smaczne.

Dla dzieci przygotowano konkurs rysunkowy o dowolnej tematyce, pokazy Straż Pożarnej oraz Policji, która przeprowadzała rozmowy z dziećmi jak zachowywać się na przejściu przez ulicę tam gdzie nie ma świateł i tam gdzie są. Dzieci otrzymały drobne prezenty, w tym opaski odblaskowe. Największe zainteresowanie dzieci to pies policyjny. Przewodnik psa służbowego zaprezentował umiejętności czworonożnego partnera.

K. Wadowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 0

Wczoraj 92

W tygodniu 670

W miesiącu 92

Wszystkich 444451

Kubik-Rubik Joomla! Extensions