Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

3 września działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Granica” w Świnoujściu świętowali tradycyjne dożynki. Do świetlicy przy ulicy Grunwaldzkiej przybyli też oficjalni goście. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz przybył tym razem w towarzystwie swoich zastępców - Barbary Michalskiej i Pawła Sujki.

Goście zapewnili działkowców o stałym wsparciu miasta. A uroczystość miała niezwykłą oprawę bowiem działki na „Granicy” były w ostatnich dniach plenerem ekipy Telewizji Focus, która realizuje serial dokumentalny „Działkowcy”. Święto plonów było okazją do rodzinnej zabawy. Na placu świetlicowym zapłonęło ognisko, a animator prowadził gry i zabawy dla dzieci. Wieczorem dorośli bawili się przy muzyce.

Przedstawicielka zaprzyjaźnionego ROD "Kotwica" przekazała życzenia i prezent od sąsiadów.

Dodatkową atrakcją dożynek była niezwykła wystawa fotografii Andrzeja Andrzejczaka. Autor zdjęć jest jednocześnie działkowcem oraz myśliwym. Tym razem zaprezentował jednak efekty swoich bezkrwawych łowów na leśnych terenach okalających ROD "Granica".

Podczas działkowego święta plonów na „Granicy” pracowały dwie ekipy telewizyjne. Działkowcy ze Świnoujścia są bowiem bohaterami realizowanej obecnie przez TV Fokus kolejnej części cyklu dokumentalnego „Działkowcy”. Relację z dożynek realizowała także Telewizja „Słowianin”.

Hymn działkowców „Zielona Rzeczpospolita” zabrzmiał szczególnie uroczyście. Wniesieniu kosza dożynkowego towarzyszyła natomiast tradycyjna pieśń „plon niesiemy plon” w wykonaniu Chóru „Słowianki”. Użytkownicy najlepiej zagospodarowanych działek oraz zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe - bony na zakup sprzętu ogrodowego w działkowym sklepiku.

Po części oficjalnej, w świetlicy przez kilka godzin trwała zabawa. O wystrój sali i poczęstunek dla gości zadbali sami działkowcy. W przyszłym roku dożynki w ROD „Granica” będą miały szczególnie uroczysty charakter. Działkowcy największego świnoujskiego ogrodu świętować będą bowiem jednocześnie 60-lecie istnienia ogrodu.

Teresa Napiórkowska / foto; TV „Słowianin”/

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 90

Wczoraj 121

W tygodniu 668

W miesiącu 90

Wszystkich 444449

Kubik-Rubik Joomla! Extensions