Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kotwica”na długo zapamiętają ten dzień! 10 września cała działkowa społeczność świętowała 45 urodziny ogródków działkowych przy ul. Mazowieckiej w Świnoujściu. Z gratulacjami do działkowców przybyły władze miasta. Gratulacyjne listy i puchar przekazali także Prezes Polskiego Związku Działkowców Eugeniusz Kondracki oraz Prezes Okręgowego Zarządu w szczecinie Tadeusz Jarzębak. W imieniu władz związku gratulacje i puchary przekazała Teresa Napiórkowska, członek Okręgowej Rady PZD w Szczecinie. Gospodarze-zarząd ROD „Kotwica” zadbał o bogatą oprawę uroczystości. Podczas dożynek wręczono dwa kolejne medale 4-lecia P.Z.D. Otrzymali je Aleksandra Namyślak i Janusz Gałuszka.  Działkowcy korzystali z gastronomii ale podziwiali także pokazy artystyczne i sportowe. Impreza zakończyła się bardzo późnym wieczorem i kilkugodzinną zabawą taneczną. A wszystko to w bajecznej scenerii zachodzącego słońca.

Uroczystość poprowadzili prezes Jerzy Barczak i sekretarz Zarządu Aleksandra Namyślak. Działkowców powitała uroczyście udekorowana sala działkowej świetlicy. W roku poprzedzającym jubileusz udało się wielkim wysiłkiem działkowców i przy wsparciu P.Z.D. i władz miasta wyremontować i unowocześnić siedzibę R.O.D. Zarząd zadbał także o estetyczny wygląd otoczenia świetlicy.   Z życzeniami do sąsiadów przybyli też reprezentanci gospodarującego po sąsiedzku R.O.D. Granica. Była to rewizyta bowiem tydzień wcześniej działkowcy „Granicy” przyjmowali ich u siebie.

10 września zorganizowano poczęstunek dla gości oraz stoiska z miodami. Pogoda sprzyjała więc na świetlicowym placu działkowcy podziwiali urocze występy dziecięcego zespołu „Atu” oraz sprawność karateków. Reprezentację Świnoujskiego Klubu Karate Kyokushin pod kierownictwem shihana Andrzeja Kłujszo stanowili tym razem najmłodsi adepci wschodniej sztuki walki.  

Najbardziej podniosłym momentem wieczoru było wprowadzenie sztandaru R.O.D. i wspólne odśpiewanie hymnu działkowców polskich „Zielona Rzeczpospolita”.

Równocześnie działkowców i gości zaproszono na poczęstunek i plenerowe popisy artystyczno-sportowe. Gdy słońce widowiskowo chowało się za horyzontem pozostali na dożynkowej uroczystości bawili się przy światowych przebojach dla trzech pokoleń.

R.O.D. Kotwica  w Świnoujściu powstawał na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku na podmokłych terenach świnoujskich Wydrzan. Do dziś stanowi przestrzeń rekreacji i zdrowego wypoczynku dla setek mieszkańców. Początkowo na tym terenie działały dwa ogrody; „Kotwica” oraz „Oaza”. Działkowcy porozumieli się jednak między sobą uznając, że jedna silna struktura ogrodu może lepiej działać w ich interesie. Dziś R.O.D.”Kotwica w Świnoujście stanowi przykład bardzo dobrze zorganizowanej działkowej społeczności.

T. Napiórkowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 92

Wczoraj 121

W tygodniu 670

W miesiącu 92

Wszystkich 444451

Kubik-Rubik Joomla! Extensions