Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 17 września br. ROD im. T. Kościuszki w Dobrzanach obchodził 55-lecie istnienia Ogrodu a także tradycyjnie po rocznej przerwie Dzień Działkowca.. Uroczyste obchody odbyły się na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „TARGIENIÓWKA” w niedalekiej Ognicy. Część oficjalną rozpoczął Prezes Zarządu ROD Wiesław Kruszyński, który przywitał przybyłych gości oraz Działkowców. Prezes ROD przedstawił historię ogrodu. W uroczystościach uczestniczyli : Członek Krajowej Komisji Rewizyjnej – Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Szczecinie Eugeniusz Rabuski. Sekretarz  Okręgu PZD w Szczecinie Roman Krempski, I Z-ca Przewodniczącego OKR w Szczecinie Marcin Cis. Gościem Działkowców był też ks. Krzysztof reprezentujący proboszcza parafii w Dobrzanach. W dalszej części po odczytaniu przez Marcina Cisa  treści dyplomów i podziękowań przesłanych przez Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego i Prezesa Okręgu Tadeusza Jarzębaka  Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pan Eugeniusz Rabuski złożył gratulacje wspaniałego jubileuszu przekazując życzenia dla Działkowców ich rodzin i wręczył Puchar od Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego.

Sekretarz Okręgu Pan Roman Krempski złożył gratulacje i wręczył Puchar od Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie. Następnie Przewodniczący OKR odznaczył wyróżnionych nadanymi przez Krajową Radę PZD  złotymi odznaczeniami  „Zasłużony Działkowiec”.

Sekretarz Okręgu odznaczył wyróżnionych nadanymi przez Okręgową Radę PZD srebrnymi odznaczeniami  „Zasłużony Działkowiec”.  Wśród wyróżnionych znaleźli się również Działkowcy którym Prezes Zarządu ROD Wiesław Kruszyński wręczył odznaczenia „Za Zasługi dla ROD”.  Wyróżnieni zostali również Działkowcy, którzy brali udział w konkursie  „Działka roku 2022” Sekretarz Okręgu  Roman Krempski wręczył trzem wyróżnionym listy gratulacyjne i nagrody ufundowane przez Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie w postaci bonów o określonej wartości na zakup sprzętu do użytkowania na działce. Po oficjalnej części Prezes Zarządu  ROD zaprosił działkowców na wspólne biesiadowanie, gdzie  na stołach czekały już na nich bogate potrawy i przysmaki z grilla,

Uroczystości okazały się bardzo udane, o czym najlepiej świadczy fakt, że zabawa i tańce trwały bardzo długo i stały się okazją na jeszcze większą integrację środowiska ROD. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jubileusz był niezwykle udany. Biesiadowanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych.

 

Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Szczecinie

Eugeniusz Rabuski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 163

Wczoraj 174

W tygodniu 163

W miesiącu 3318

Wszystkich 485000

Kubik-Rubik Joomla! Extensions