Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniach 17 i 18 września br., odbyła się kolejna edycja Kiermaszu Ogrodniczego  Pamiętajcie o Ogrodach na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Zjechało się wielu, obecnych na każdym kiermaszu wystawców. Oprócz regionalnych producentów i ogrodników przyjechali również ci z najdalszych zakątów Polski. 

Na kiermaszu królowały kolorowe wrzosy, hortensje, trawy ozdobne, rośliny cebulowe, zioła, drzewka i krzewy owocowe. Nie zabrakło róż, pięknych dyń w różnych kształtach i kolorach do konsumpcji i dekoracji. Sprzedający oferowali wg zapowiedzi 120 odmian liliowców i 150 odmian funkii. Byli producenci warzyw, narzędzi ogrodniczych, nawozów, miodów, architektury ogrodowej i jadła regionalnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też rośliny doniczkowe i egzotyczne tj. figi.

Wśród wielu wystawców również i Polski Związek Działkowców wystawił swój namiot. 

Nasi instruktorzy krajowi i okręgowi Społecznej Służby Instruktorskiej, wraz z instruktorem ogrodniczym udzielali porad ogrodniczych, badali pH gleby, promowali i propagowali Związek, rozdawali broszury związkowe i miesięcznik „działkowiec”, a na najmłodszych czekał słodki poczęstunek.

Wielu odwiedzających było zainteresowanych wolnymi działkami i procedurami jak można zostać nowym działkowcem. Zgłaszali się nie tylko młodzi ale również starsi, nie słabnie bowiem chęć posiadania kawałka ogrodu, nie tylko jako miejsca do wypoczynku ale w głównej mierze, miejsce gdzie można uprawiać swoje, ekologiczne warzywa. Przyczynia się do tego zarówno świadomość ekologiczna ale też obecna coraz trudniejsza sytuacja finansowa wielu z nas. Zawsze lepiej smakują swoje wychodowane owoce i warzywa.

Miłośników roślin nie odstraszyła trochę kapryśna pogoda: ani wiatr ani deszcz. Wielu wracało z pełnymi torbami kwiatów i warzyw, i z pewnością wrócą na wiosnę znów zrobić zakupy.

 

J. Sielicka

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 49

Wczoraj 125

W tygodniu 316

W miesiącu 2583

Wszystkich 443326

Kubik-Rubik Joomla! Extensions