Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 24 września  2022 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Przyjaźń” w Szczecinie po  2 letniej przerwie  spowodowanej pandemią Covid 19 odbyły się „Dni Działkowca”   wraz z podsumowaniem konkursowego przeglądu zagospodarowania działek. W uroczystości uczestniczyli działkowcy z rodzinami, zaproszeni goście. Uroczystość  otworzyła prezes Zarządu ROD Kazimiera Wadowska, przywitała działkowców, zaproszonych gości, podziękowała za tak liczne przybycie. Okręgowy Zarząd PZD reprezentował Pan Zygmunt Górczyński  – członek Okręgowej Rady PZD.

Prezes  nadmieniła, że „Dni Działkowca” to dobra okazja do wspólnego świętowania , poznania się  wzajemnie.   Życzyła działkowcom i ich rodzinom by mogli realizować swoje życiowe plany. Kiedyś ogrody służyły jako naturalny magazyn produktów, których brakowało w sklepach. Dzisiaj to miejsce rekreacji i wypoczynku. Niech to miejsce będzie nadal miejscem , które przynosi radość, spokój, wytchnienie,  satysfakcję z plonów. Po oficjalnej części zasłużonych działkowców wyróżniających się aktywnością  w działalności  na rzecz naszego ogrodu wyróżniono odznakami „Zasłużonego Działkowca”

W dalszej  części uroczystości podsumowano konkurs zagospodarowania działek, tym którzy mają działki prowadzone zgodnie z regulaminem ROD  wręczono dyplomy i bony wartościowe na zakupy . Po wręczeniu nagród prezes podziękowała działkowcom i Zarządowi za wniesiony wkład pracy w rozwój  i upiększanie naszego ogrodu. Zaprosiła wszystkich uczestników  na poczęstunek  i do zabawy przy orkiestrze.

 

 

Uroczystość  przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

K. Wadowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 130

Wczoraj 201

W tygodniu 130

W miesiącu 4371

Wszystkich 495402

Kubik-Rubik Joomla! Extensions