Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 24 września  2022 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Przyjaźń” w Szczecinie po  2 letniej przerwie  spowodowanej pandemią Covid 19 odbyły się „Dni Działkowca”   wraz z podsumowaniem konkursowego przeglądu zagospodarowania działek. W uroczystości uczestniczyli działkowcy z rodzinami, zaproszeni goście. Uroczystość  otworzyła prezes Zarządu ROD Kazimiera Wadowska, przywitała działkowców, zaproszonych gości, podziękowała za tak liczne przybycie. Okręgowy Zarząd PZD reprezentował Pan Zygmunt Górczyński  – członek Okręgowej Rady PZD.

Prezes  nadmieniła, że „Dni Działkowca” to dobra okazja do wspólnego świętowania , poznania się  wzajemnie.   Życzyła działkowcom i ich rodzinom by mogli realizować swoje życiowe plany. Kiedyś ogrody służyły jako naturalny magazyn produktów, których brakowało w sklepach. Dzisiaj to miejsce rekreacji i wypoczynku. Niech to miejsce będzie nadal miejscem , które przynosi radość, spokój, wytchnienie,  satysfakcję z plonów. Po oficjalnej części zasłużonych działkowców wyróżniających się aktywnością  w działalności  na rzecz naszego ogrodu wyróżniono odznakami „Zasłużonego Działkowca”

W dalszej  części uroczystości podsumowano konkurs zagospodarowania działek, tym którzy mają działki prowadzone zgodnie z regulaminem ROD  wręczono dyplomy i bony wartościowe na zakupy . Po wręczeniu nagród prezes podziękowała działkowcom i Zarządowi za wniesiony wkład pracy w rozwój  i upiększanie naszego ogrodu. Zaprosiła wszystkich uczestników  na poczęstunek  i do zabawy przy orkiestrze.

 

 

Uroczystość  przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

K. Wadowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 54

Wczoraj 125

W tygodniu 321

W miesiącu 2588

Wszystkich 443331

Kubik-Rubik Joomla! Extensions