Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Na stronie internetowej ARiMR opublikowana została kolejna lista rankingowa w ramach pozakonkursowego projektu grantowego „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. W zdecydowanej większości są to ogrody zrzeszonych w PZD. Poniżej przedstawiamy listę z podziałem na OZ PZD, zawierająca wszystkie ROD które otrzymały granty z ARiMR.

Na szczególne uznanie zasługują Okręgowe Zarządy PZD:

- OZ Śląski PZD w Katowicach (11 ROD, które otrzymały granty na łączna kwotę 1 152 732  zł),

-  OZ Łódzki PZD w Łodzi (10 ROD, które otrzymały granty na łączna kwotę 951 484 zł),

- OZ Toruńsko – Włocławski PZD w Toruniu (10 ROD, które otrzymały granty na łączna kwotę 927 165 zł),

- OZ PZD w Poznaniu (8 ROD, które otrzymały granty na łączna kwotę 827 982 zł),

 - OZ Warmińsko – Mazurski PZD w Olsztynie (9 ROD, które otrzymały granty na łączna kwotę 691 416 zł),

- OZ PZD w Szczecinie (7 ROD, które otrzymały granty na łączna kwotę 702 900 zł),

- OZ Małopolski PZD w Krakowie (6 ROD, które otrzymały granty na łączna kwotę 549 348 zł).

Niestety są jeszcze Okręgi, gdzie nie otrzymano żadnego grantu. Mowa tu o OZ PZD w Elblągu, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie oraz Koszalinie.  

Podsumowując dwa etapy konkursu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” 96 ROD otrzymało granty na kwotę o łącznej wartości 9 177 021 zł.

W załączniku lista zawierająca wykaz ROD, które otrzymały grant w I i II turze konkursu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.

Sandra Dużmańska

Załącznik plikowy do pobrania

Lista_I_i_II_tura.pdf

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 113

Wczoraj 201

W tygodniu 113

W miesiącu 4354

Wszystkich 495385

Kubik-Rubik Joomla! Extensions