Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 27.10.2022 roku w regionalnym oddziale ARiMR w Szczecinie, odbyło się uroczyste podpisanie umów III etapu konkursu o powierzenie grantu w ramach konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” z ogrodami: ROD „Chemik” w Policach na kwotę 100 000 zł, ROD „Port Centralny” w Szczecinie na kwotę 147 750 zł, ROD „Pogodny” w Szczecinie na kwotę 95 000 zł, „Czcibora” w Dębnie na kwotę 100 000 zł, ROD „Bielik” w Szczecinie na kwotę 71 588 zł. Na łączną kwotę dofinansowania 514 338 zł.

W spotkaniu, podczas którego podpisano umowy, uczestniczył II Wicewojewoda Zachodniopomorski Mateusz Wagemann, który w swym wystąpieniu podkreślił znaczenie dla społeczności lokalnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz zadeklarował wsparcie ogrodów.  Ze strony ARiMR uczestniczyli dyrektor Regionalnego Oddziału ARiMR pani Wioletta Jaz oraz zastępcy pani Wioleta Wiercimak i Ewelina Sobolewska-Łukaszczuk i pracownicy odpowiedzialni za obsługę wniosków.

 

Z ramienia Okręgu PZD w Szczecinie obecni byli pełnomocnicy Polskiego Związku Działkowców:  I Wiceprezes Okręgu Józef Romanowski i Sekretarz Okręgu Roman Krempski.

  

Czas podczas podpisywania umów  został wykorzystany na zadawanie pytań, omawianie szczegółów dalszej pracy, a także podejmowanie ważnych tematów dotyczących przyszłości i obecnego funkcjonowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Spotkania przebiegły w niezwykle przyjemnej atmosferze. Na zakończenie podpisania umów dyrektor Regionalnego Oddziału ARiMR pani Wioletta Jaz zapewniła, że Rodzinne Ogrody Działkowe mogą liczyć na wsparcie pracowników merytorycznych biura na każdym etapie realizacji projektu – począwszy od sporządzenia wniosku, uzupełniania poprawek na etapie oceny formalnej i merytorycznej, po podpisaniu umowy.

Roman Krempski

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 119

Wczoraj 180

W tygodniu 503

W miesiącu 4968

Wszystkich 429332

Kubik-Rubik Joomla! Extensions