Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 27.10.2022 roku w regionalnym oddziale ARiMR w Szczecinie, odbyło się uroczyste podpisanie umów III etapu konkursu o powierzenie grantu w ramach konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” z ogrodami: ROD „Chemik” w Policach na kwotę 100 000 zł, ROD „Port Centralny” w Szczecinie na kwotę 147 750 zł, ROD „Pogodny” w Szczecinie na kwotę 95 000 zł, „Czcibora” w Dębnie na kwotę 100 000 zł, ROD „Bielik” w Szczecinie na kwotę 71 588 zł. Na łączną kwotę dofinansowania 514 338 zł.

W spotkaniu, podczas którego podpisano umowy, uczestniczył II Wicewojewoda Zachodniopomorski Mateusz Wagemann, który w swym wystąpieniu podkreślił znaczenie dla społeczności lokalnych Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz zadeklarował wsparcie ogrodów.  Ze strony ARiMR uczestniczyli dyrektor Regionalnego Oddziału ARiMR pani Wioletta Jaz oraz zastępcy pani Wioleta Wiercimak i Ewelina Sobolewska-Łukaszczuk i pracownicy odpowiedzialni za obsługę wniosków.

 

Z ramienia Okręgu PZD w Szczecinie obecni byli pełnomocnicy Polskiego Związku Działkowców:  I Wiceprezes Okręgu Józef Romanowski i Sekretarz Okręgu Roman Krempski.

  

Czas podczas podpisywania umów  został wykorzystany na zadawanie pytań, omawianie szczegółów dalszej pracy, a także podejmowanie ważnych tematów dotyczących przyszłości i obecnego funkcjonowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Spotkania przebiegły w niezwykle przyjemnej atmosferze. Na zakończenie podpisania umów dyrektor Regionalnego Oddziału ARiMR pani Wioletta Jaz zapewniła, że Rodzinne Ogrody Działkowe mogą liczyć na wsparcie pracowników merytorycznych biura na każdym etapie realizacji projektu – począwszy od sporządzenia wniosku, uzupełniania poprawek na etapie oceny formalnej i merytorycznej, po podpisaniu umowy.

Roman Krempski

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 120

Wczoraj 201

W tygodniu 120

W miesiącu 4361

Wszystkich 495392

Kubik-Rubik Joomla! Extensions