Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Polski Związek Działkowców Okręg w Szczecinie  zaprasza do udziału w debacie ewaluacyjnej organizowanej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w ramach cyklu debat „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW’’ pn. „ŚWIADOMY SENIOR - BEZPIECZNY SENIOR”, która odbędzie się w dniu 18.11.2022r. w godz. 11.00-14.00 w auli Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wielkopolskiej 15 w Szczecinie.

Zaproszenie kierujemy do zarządów jak i członków Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie z prośbą o rozpowszechnienie tej informacji szczególnie wśród seniorów.

W spotkaniu planowany jest udział przedstawicieli służb mundurowych, zaproszonych ekspertów i gości z Urzędu i Rady Miasta Szczecin, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Klubów, Centrów i Związków skupiających szczecińskich seniorów oraz innych instytucji mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia będzie podsumowanie działań podjętych przez poszczególne służby i podmioty na podstawie wniosków z czerwcowej debaty społecznej w tym samym temacie oraz kontynuacja działań edukacyjnych seniorów w zakresie ochrony przed czyhającymi zagrożeniami, zwłaszcza oszustwami popełnianymi metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek”, „na inkasenta”, „na pracownika administracji” i podobnymi.

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 24

Wczoraj 83

W tygodniu 698

W miesiącu 2965

Wszystkich 443708

Kubik-Rubik Joomla! Extensions