Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

11 listopada – Święto Niepodległości. W całym kraju obchodzono uroczystości o różnym formacie.  Stargard rozpoczął uroczystości na głównym Rynku nabożeństwem w Katedrze, w której poświęcony został sztandar rodzinnych ogrodów działkowych kolegium Stargardu.

O godzinie 14:00 w Domu Kultury Kolejarza zebrali się działkowcy, by wziąć udział w ceremonii przekazania sztandaru.

Powitania działkowców oraz gości: Starostę Powiatu, Prezydenta Miasta wraz z zastępcą i towarzyszącymi mu osobami, członków Krajowej Rady – Tadeusza Jarzębak i Józefa Romanowskiego oraz członka Krajowej Komisji Rewizyjnej Eugeniusza Rabuskiego, dokonał przewodniczący Kolegium Prezesów Stargardu pan Stanisław Grudziński.

Po powitaniu uczestników, chór Domu Kolejarza odśpiewał hymn Polskiego Związku Działkowców.

 

W dalszej kolejności odczytany został akt fundacyjny sztandaru i tradycyjne wbicie pamiątkowych gwoździ oraz złożenie podpisów przez fundatorów, odczytana została uchwała KR PZD o nadaniu sztandaru dla ROD Stargardu.

Rodzice Chrzestni – Prezydent Stargardu pan Rafał Zając i Prezes Zarządu ROD Nasz Ogród pani Krystyna Jachowska, przekazali sztandar członkowi KR PZD – Tadeuszowi Jarzębakowi, który w imieniu Prezesa Polskiego Związku Działowców wręczył sztandar Przewodniczącemu Kolegium. 

Przewodniczący Kolegium zgodnie z ceremoniałem, przekazał sztandar dla pocztu sztandarowego. Po prezentacji sztandaru uczestnikom spotkania, chór odśpiewał pieśń Polskie kwiaty.

\

Prezes Okręgu w wystąpieniu nawiązał do obchodów dnia Niepodległości, podkreślił rolę sztandaru dla rodzinnych ogrodów działkowych oraz podkreślił znaczenie tradycji w życiu rodzinnych ogrodów działkowych na przestrzeni historii.

Prezydent Miasta Stargard w swoim wystąpieniu podkreślił rolę rodzinnych ogrodów działkowych dla społeczeństwa miast, ich ogromne znaczenie i ważność, która została unaoczniona w okresie pandemii. Zapewnił swoje poparcie dla inicjatyw podejmowanych przez zarządy ogrodów, które mają służyć mieszkańcom miast. Po oficjalnych wystąpieniach orkiestra dęta odegrała kilka utworów związanych z narodowym świętem Niepodległości. 

Po wystąpieniach okolicznościowych i sesji zdjęciowej, prowadząca uroczystość dyrektor Domu Kultury pani Agnieszka Garczyńska, podała hasło do odprowadzenia sztandaru i zaprosiła  wszystkich w imieniu Gospodarza na słodki poczęstunek. 

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

Tadeusz Jarzębak

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 109

Wczoraj 201

W tygodniu 109

W miesiącu 4350

Wszystkich 495381

Kubik-Rubik Joomla! Extensions